Warszawa: Kolejny protest pracowników Cukrowni Wożuczyn

[2006-09-20 10:03:35]

19 września w Warszawie odbył się protest pracowników Cukrowni Wożuczyn. Uczestniczyło w nim blisko 250 osób, w tym zarząd Regionu Środkowowschodniego NSZZ "Solidarność".

Związkowcy protestowali przeciwko podziałowi zakładu pracy i wygaszaniu produkcji. Załoga cukrowni domaga się ponadto gwarancji stworzenia programu systematycznego wdrażania produkcji bioetanolu oraz odwołania prezesa Krajowej Spółki Cukrowej Krzysztofa Kowy.

Pracownicy cukrowi demonstrowali przed siedzibą Krajowej Spółki Cukrowej oraz Ministerstwem Skarbu Państwa, gdzie uzyskali zapewnienie, że 21 września rozpoczną się negocjacje w których MSP będzie arbitrem. Doszło także do spotkania delegacji manifestujących z wicepremierem i ministrem rolnictwa Andrzejem Lepperem.

Starosta Tomaszowa Lubelskiego Edward Żuk wystąpił tymczasem z listem otwartym do premiera Jarosława Kaczyńskiego w którym krytykuje działania Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej.

W samej cukrowni od blisko miesiąca trwa strajk głodowy. Komitet Protestacyjny w zakładzie zdecydował także o rozpoczęciu bezterminowego strajku okupacyjnego. Odbywa się on w godzinach 7-15 i polega na okupowaniu zakładu oraz zaprzestaniu wszelkiej obsługi wewnetrznej i zewnetrznej cukrowni, a także zaprzestaniu pracy we wszystkich systemach informatycznych.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


23 kwietnia:

1890 - W Białej Krakowskiej (dziś dzielnica Bielska-Białej) doszło do demonstracji robotniczej. W wyniku starć z żandarmerią zginęło 11 osób.

1910 - W Tomaszowie Maz. urodził się Emanuel Mink, pseud. Mundek, działacz komunistyczny, stolarz, uczestnik hiszpańskiej wojny domowej oraz francuskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej. Honorowy obywatel demokratycznej Hiszpanii.

1919 - W Krakowie rozpoczęły się: XVI Zjazd PPS, XV Kongres PPSD, XVI Zjazd PPS zaboru pruskiego. Zjazdy podjęły decyzję o połączeniu się w jednolitą Polską Partię Socjalistyczną; przyjęto zasadę parlamentarnej drogi do socjalizmu.

1941 - Urodził się Paavo Lipponen, polityk fiński, dziennikarz, działacz Fińskiej Partii Socjaldemokratycznej, 1995-2003 premier, od 2003 przewodniczący parlamentu.

1942 - Urodził się Étienne Balibar, francuski filozof marksistowski, profesor filozofii politycznej i moralnej na Uniwersytecie Paris X w Nanterre.

1999 - 16 osób zginęło w ataku lotnictwa NATO na stację radiowo-telewizyjną w Belgradzie.

2006 - Na Węgrzech odbyła się II tura wyborów parlamentarnych, w których zwyciężyła Węgierska Partia Socjalistyczna.


?
Lewica.pl na Facebooku