Chiny: Niewolnicza praca w cegielniach

[2007-06-27 23:03:18]

Chińskie władze skontrolują warunki pracy w fabrykach, kopalniach i cegielniach. To efekt nagłośnienia w tamtejszych mediach przypadków cegielni, w których do pracy za darmo zmuszano nie tylko robotników, lecz także dzieci. Sprawa ta zbulwersowała chińską opinię publiczną.

Do procederu dochodziło w cegielniach działającyh w prowincjach Shaanxi i Henan. W warunkach przypominających obozy pracy robotników bito tam i poniżano. Dotychczas wolność odzyskało 650 osób, w tym 50 niepełnoletnich. Zatrzymano 160 osób odpowiedzialnych za ten przestępczy proceder.

Pekin nakazał władzom wszystkich prowincji przeprowadzenie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy szczegółowych kontroli, podczas których urzędnicy mają sprawdzić, czy nie zatrudnia się tam dzieci i nie zmusza nikogo do pracy. Oprócz tego mają być zbadane warunki pracy i terminowość wypłat.

Waldemar Chamala


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


24 kwietnia:

1794 - W Warszawie ukonstytuował się klub jakobinów pod nazwą Zgromadzenie Obywateli Ofiarujących Posługę i Pomoc Magistraturom Narodowym w Celu Dobra Ojczyzny.

1906 - Organizacja Techniczno-Bojowa PPS odbiła 10 więźniów Pawiaka.

1916 - Wybuch powstania wielkanocnego w Dublinie; jedną z głównych sił antybrytyjskich była socjalistyczna Irlandzka Armia Obywatelska (ICA) pod dowództwem Jamesa Connolly’ego.

1983 - Socjalistyczna Partia Austrii (SPÖ) wygrała wybory parlamentarne.

1988 - W I turze wyborów prezydenckich we Francji François Mitterrand zdobył 34,1% głosów.

2013 - Niedaleko stolicy Bangladeszu Dhaki zawalił się ośmiokondygnacyjny budynek Rana Plaza, mieszczący kilka zakładów odzieżowych. Zginęło 1127 osób, a około 2500 zostało rannych.


?
Lewica.pl na Facebooku