Francja: Pracownicy Air France przeciwko deportacjom

[2007-07-15 21:44:18]

Pracownicy Air France protestują przeciwko wykorzystywaniu lotów tego przewoźnika do deportowania nielegalnych imigrantów. Związki zawodowe wystąpiły do akcjonariuszy Air France o zaprzestanie współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych.

Pracownicy Air France przedstawili dwa powody swojego żądania. Po pierwsze, deportacje nielegalnych imigrantów przy okazji regularnych lotów negatywnie wpływają na wizerunek ich firmy. Osoby, którym sądy nakazały opuszczenie terytorium Francji, przewożone są w asyście umundurowanych policjantów i mają ręce skute kajdankami. W niektórych przypadkach deportowani próbują stawiać opór i są obezwładniani przez funcjonariuszy. Powoduje to wielu incydentów, a także protesty pasażerów. Drugą, poważną przyczyną żądania pracowników Air France jest niehumanitarny charakter samych deportacji.

Do protestu związkowców przyłączyły się również francuskie stowarzyszenia broniące nielegalnych imigrantów.

Waldemar Chamala


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Pile!
Piła, plac Konstytucji 3 Maja
2 maja (piątek), godz. 19.00
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


29 kwietnia:

1945 - Karl Renner (SPÖ) został po raz drugi kanclerzem Austrii.

1970 - Wojna wietnamska: w celu tropienia partyzantów Viet Congu wojska USA i Wietnamu Płd. dokonują inwazji na sąsiednią Kambodżę.

1986 - W Hiszpanii powstała Zjednoczona Lewica (IU), będąca pierwotnie koalicją wyborczą zorganizowaną w 1986 r. na fali protestów przeciwko wejściu do NATO. Została utworzona przez PCE, grupy lewicowców, zielonych, lewicowych socjalistów i republikanów.

2004 - W Warszawie odbył się Antyszczyt Europejskiego Forum Ekonomicznego.

2006 - Zmarł John K. Galbraith, amerykański ekonomista, zwolennik keynesizmu i interwencjonizmu w gospodarce.

2006 - Prezydenci Kuby, Boliwii i Wenezueli podpisali w Hawanie porozumienie gospodarcze Boliwariańska Alternatywa dla Ameryki (ALBA).

2007 - W Zagrzebiu zmarł Ivica Račan, premier Chorwacji w latach 2000-2003, założyciel i lider Socjaldemokratycznej Partii Chorwacji.


?
Lewica.pl na Facebooku