Niemcy: Powtórka wielkiego strajku kolejarzy?
[2007-08-06 16:54:29]
![]() Związkowcy poczekają do jutra na ewentualną, nową propozycję ze strony zarządu Deutsche Bahn. We wtorek o godz. 18.00 upłynie termin ultimatum wyznaczone przez maszynistów. Domagają się oni osobnego układu zbiorowego i podwyżek płac o 31 proc. Dyrekcja do tej pory odmawiała podjęcia negocjacji w sprawie nowej umowy zbiorowej. Pozostałe grupy zawodowe z branży kolejowej zgodziły się na wzrost wynagrodzeń o 4,5 proc. i jednorazowe wypłaty w wysokości 600 euro. Tylko rozsądna propozycja ze strony zarządu może uchronić Niemcy przed strajkiem - powiedział na konferencji prasowej we Frankfurcie nad Menem przewodniczący GDL Manfred Schell. Poinformował on, że maszyniści prawdopodobnie będą najpierw blokowali ruch towarowy, dopiero potem staną również pociągi osobowe. Ich pasażerowie mają być jednak z jednodniowym wyprzedzeniem informowani, które połączenia wypadną z rozkładu jazdy. Protest ma potrwać do skutku. Niemieckie media ostrzegają, że konsekwencją strajku największego niemieckiego związku zawodowego maszynistów może być paraliż komunikacyjny porównywalny z tym z 1992 roku. W ciągu 11 dni odwołano wówczas ponad 3 tysiące połączeń, w tym połowę pociągów Intercity. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
23 kwietnia:
1890 - W Białej Krakowskiej (dziś dzielnica Bielska-Białej) doszło do demonstracji robotniczej. W wyniku starć z żandarmerią zginęło 11 osób.
1910 - W Tomaszowie Maz. urodził się Emanuel Mink, pseud. Mundek, działacz komunistyczny, stolarz, uczestnik hiszpańskiej wojny domowej oraz francuskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej. Honorowy obywatel demokratycznej Hiszpanii.
1919 - W Krakowie rozpoczęły się: XVI Zjazd PPS, XV Kongres PPSD, XVI Zjazd PPS zaboru pruskiego. Zjazdy podjęły decyzję o połączeniu się w jednolitą Polską Partię Socjalistyczną; przyjęto zasadę parlamentarnej drogi do socjalizmu.
1941 - Urodził się Paavo Lipponen, polityk fiński, dziennikarz, działacz Fińskiej Partii Socjaldemokratycznej, 1995-2003 premier, od 2003 przewodniczący parlamentu.
1942 - Urodził się Étienne Balibar, francuski filozof marksistowski, profesor filozofii politycznej i moralnej na Uniwersytecie Paris X w Nanterre.
1999 - 16 osób zginęło w ataku lotnictwa NATO na stację radiowo-telewizyjną w Belgradzie.
2006 - Na Węgrzech odbyła się II tura wyborów parlamentarnych, w których zwyciężyła Węgierska Partia Socjalistyczna.
?