Redaktorka portalu internetowego Viva Palestyna! oraz tygodnika "Trybuna Robotnicza" została zatrzymana w nocy z poniedziałku na wtorek w miejscowości Bilin na Zachodnim Brzegu Jordanu. Nie wiadomo, o co jest podejrzewana. Jak donosi portal Viva Palestyna!, Anna została przewieziona do Tel Avivu i w ciągu kilku dni może zostać deportowana do Polski.
Do zatrzymania doszło w poniedziałek po godzinie 23:30, podczas najazdu armii izraelskiej na miejscowość Bilin, gdzie często dochodzi do protestów przeciwko polityce Izraela czy wystąpień przeciwko budowie tzw. muru separacyjnego. Armia izraelska regularnie organizuje podobne akcje, podczas których dochodzi do przeszukań i prewencyjnych aresztowań.
Redaktorka została zatrzymana, ponieważ próbowała uniemożliwić przeszukanie domu rodzinnego lidera miejscowego Ludowego Komitetu Przeciwko Murowi i Osiedlom.
1794 - W Warszawie ukonstytuował się klub jakobinów pod nazwą Zgromadzenie Obywateli Ofiarujących Posługę i Pomoc Magistraturom Narodowym w Celu Dobra Ojczyzny.
1906 - Organizacja Techniczno-Bojowa PPS odbiła 10 więźniów Pawiaka.
1916 - Wybuch powstania wielkanocnego w Dublinie; jedną z głównych sił antybrytyjskich była socjalistyczna Irlandzka Armia Obywatelska (ICA) pod dowództwem Jamesa Connolly’ego.
1983 - Socjalistyczna Partia Austrii (SPÖ) wygrała wybory parlamentarne.
1988 - W I turze wyborów prezydenckich we Francji François Mitterrand zdobył 34,1% głosów.
2013 - Niedaleko stolicy Bangladeszu Dhaki zawalił się ośmiokondygnacyjny budynek Rana Plaza, mieszczący kilka zakładów odzieżowych. Zginęło 1127 osób, a około 2500 zostało rannych.