Białystok: Promocja ekologicznych toreb na zakupy

[2008-04-22 22:52:20]

21 kwietnia w samo południe na deptaku łączącym ulicę Suraską z Rynkiem Kościuszki odbyła się akcja zorganizowana przez Zielonych 2004. W czasie akcji mieszkańcom Białegostoku rozdawano lniane torby. W ten sposób organizatorzy zachęcali do nieużywania plastikowych reklamówek, które zanieczyszczają środowisko naturalne.

Torby wyprodukowała Fundacja Ekonomistów Środowiska - tłumaczył Wojciech Koronkiewicz, jeden z aktywistów Zielonych 2004. Reklamówki dostajemy w sklepie niby za darmo, ale potem my i nasze dzieci będą płaciły za utrzymywanie wysypisk śmieci - mówił Koronkiewicz.

Zieloni zapowiedzieli, ze akcja w Białymstoku jest pierwszą z serii wydarzeń promujących różne proste sposoby ochrony środowiska np. recykling czy używanie przez miejskich urzędników ekologicznego papieru wyprodukowanego z makulatury. Kończą się źródła naturalnych surowców, kończą się wysypiska, to wszystko kosztuje. Po co mamy wydawać te pieniądze, kiedy możemy oszczędzać - mówił Koronkiewicz.

Zainteresowanie białostoczan było duże. Lniane torby i żonkile zostały rozdane w kilka minut. W kolejce po nie ustawiali się zarówno ludzie młodzi, jak i starsi.

Łukasz Kuźma


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


24 kwietnia:

1794 - W Warszawie ukonstytuował się klub jakobinów pod nazwą Zgromadzenie Obywateli Ofiarujących Posługę i Pomoc Magistraturom Narodowym w Celu Dobra Ojczyzny.

1906 - Organizacja Techniczno-Bojowa PPS odbiła 10 więźniów Pawiaka.

1916 - Wybuch powstania wielkanocnego w Dublinie; jedną z głównych sił antybrytyjskich była socjalistyczna Irlandzka Armia Obywatelska (ICA) pod dowództwem Jamesa Connolly’ego.

1983 - Socjalistyczna Partia Austrii (SPÖ) wygrała wybory parlamentarne.

1988 - W I turze wyborów prezydenckich we Francji François Mitterrand zdobył 34,1% głosów.

2013 - Niedaleko stolicy Bangladeszu Dhaki zawalił się ośmiokondygnacyjny budynek Rana Plaza, mieszczący kilka zakładów odzieżowych. Zginęło 1127 osób, a około 2500 zostało rannych.


?
Lewica.pl na Facebooku