Aleksandria: Protest pracowników likwidowanej cukrowni

[2008-04-25 10:48:28]

W czwartek, 24 kwietnia, przez dwie godziny pracownicy likwidowanej cukrowni w Leśmierzu blokowali drogę krajową numer 1 w miejscowości Aleksandria (powiat zgierski, województwo łódzkie). Protest zorganizował Samorządowy Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Cukrowni w Leśmierzu.

Protest przebiegał spokojnie aż do momentu, kiedy na miejscu pojawił się prezes cukrowni, który podjął decyzję o likwidacji zakładu już w tym roku. Doszło do utarczek słownych, a prezes został wygwizdany.

Pracownicy cukrowni w Leśmierzu - najstarszego w Polsce tego typu zakładu - zapowiadają, że będą kontynuować podobne protesty. Wierzą, że jeszcze uda im się zmienić niekorzystną dla nich decyzję o likwidacji zakładu.

W Leśmierzu zatrudnionych jest 155 pracowników. Jednak jak podnosi Jadwiga Janik, przewodnicząca zakładowej organizacji związkowej, zamknięcie cukrowni będzie miało dużo bardziej dotkliwe skutki, ponieważ uderzy także w plantatorów buraków cukrowych oraz dostawców.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


25 kwietnia:

1921 - Komisja Centralna Związków Zawodowych podjęła uchwałę o zerwaniu stosunków z KPRP i zwalczaniu komunistów w ruchu związkowym.

1947 - Założono Robotniczą Spółdzielnię Wydawniczą „Prasa” .

1974 - W Portugalii postępowi oficerowie skupieni wokół Ruchu Sił Zbrojnych dokonali zamachu stanu, w wyniku którego obalono rządy dyktatorskie (tzw. rewolucja goździków).

1975 - W Portugalii Partia Socjalistyczna wygrała wybory do Zgromadzenia Narodowego.

2004 - Socjaldemokrata Heinz Fischer został prezydentem Austrii.

2005 - Socjaldemokrata Jiří Paroubek został premierem Czech.

2009 - Socjaldemokraci i Zieloni wygrali przedterminowe wybory parlamentarne na Islandii.


?
Lewica.pl na Facebooku