Konfederacja Pracodawców Polskich: Porzucenie pracy powinno być karalne
[2008-06-17 16:40:54]
Konfederacja Pracodawców Polskich wydała oświadczenie, w którym nawołuje do nakładania grzywien na pracowników odchodzących z pracy. Na stronie KPP czytamy: Pracodawca, od którego zatrudniony odszedł bez usprawiedliwienia, musi podjąć czasochłonne działania, aby ustał wiążący ich stosunek pracy. Paradoksalnie, mimo że pracownik – wbrew prawu – rozwiązał umowę i nie pracuje, przez pewien czas nadal jest zatrudniony i może z tego tytułu czerpać profity.
W wywiadzie dla jednej z telewizji Henryka Bochniarz (PKPP "Lewiatan") dodała także, iż wyszkolony przez polskie firmy pracownik często okazuje niewdzięczność i wyjeżdża za granicę, obciążając kosztami swojego szkolenia polskich przedsiębiorców.
Henryk Michałowicz z KPP uważa, że pracodawcy mają prawo dochodzić odszkodowań od pracowników odchodzących z pracy. Należy ich jednak, jego zdaniem, odróżnić od tych, którzy, zaniechując obowiązki, porzucają pracę bez kontaktu z pracodawcą.
KPP uważa, że przepis dotyczący pracowników porzucających pracę jest dla nich za mało dotkliwy. W tej chwili przez 180 dni od zarejestrowania się w urzędzie pracy nie zostanie im wypłacony zasiłek, jeśli w okresie 6 miesięcy przed tym zarejestrowaniem spowodowali rozwiązanie bez wypowiedzenia ze swej winy stosunku pracy lub służbowego.
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
1794 - W Warszawie ukonstytuował się klub jakobinów pod nazwą Zgromadzenie Obywateli Ofiarujących Posługę i Pomoc Magistraturom Narodowym w Celu Dobra Ojczyzny.
1906 - Organizacja Techniczno-Bojowa PPS odbiła 10 więźniów Pawiaka.
1916 - Wybuch powstania wielkanocnego w Dublinie; jedną z głównych sił antybrytyjskich była socjalistyczna Irlandzka Armia Obywatelska (ICA) pod dowództwem Jamesa Connolly’ego.
1983 - Socjalistyczna Partia Austrii (SPÖ) wygrała wybory parlamentarne.
1988 - W I turze wyborów prezydenckich we Francji François Mitterrand zdobył 34,1% głosów.
2013 - Niedaleko stolicy Bangladeszu Dhaki zawalił się ośmiokondygnacyjny budynek Rana Plaza, mieszczący kilka zakładów odzieżowych. Zginęło 1127 osób, a około 2500 zostało rannych.