ZZGwP: "Rząd nie rozmawia z nami od kwietnia!"

[2008-09-05 16:49:48]

Związek Zawodowy Górników w Polsce uważa, że rząd premiera Donalda Tuska i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej nie rozmawia z górnikami. Związkowcy czują się ignorowani, ponieważ - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - od kwietnia Ministerstwo unika dialogu społecznego.

Na początku kwietnia bieżącego roku odbyło się ostatnie posiedzenie Zespołu Trójstronnego do spraw bezpieczeństwa socjalnego górników. Kolejne miało odbyć się w maju, a po jego odwołaniu - Ministerstwo miało ustalić ze związkowcami nowy termin rozmów. Do tej pory nikt z Ministerstwa do górników się nie zwrócił, co jest - zdaniem związkowców - tym bardziej bulwersujące w sytuacji, gdy niedługo wchodzą w życie znowelizowane przepisy o emeryturach górniczych.

Przedstawiciele górniczych związków zawodowych mają prawo czuć się ignorowani przez stronę rządową. Zbliża się termin wejścia w życie nowych przepisów górniczej ustawy emerytalnej, a wiele istotnych kwestii pozostaje niewyjaśnionych, co bulwersuje załogi górnicze - czytamy w liście Wacława Czerkawskiego z ZZGwP do minister pracy i polityki społecznej Jolanty Fedak. Związkowcy podnoszą także, że Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej powinno być ostatnią instytucją, która unika dialogu społecznego.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


23 kwietnia:

1890 - W Białej Krakowskiej (dziś dzielnica Bielska-Białej) doszło do demonstracji robotniczej. W wyniku starć z żandarmerią zginęło 11 osób.

1910 - W Tomaszowie Maz. urodził się Emanuel Mink, pseud. Mundek, działacz komunistyczny, stolarz, uczestnik hiszpańskiej wojny domowej oraz francuskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej. Honorowy obywatel demokratycznej Hiszpanii.

1919 - W Krakowie rozpoczęły się: XVI Zjazd PPS, XV Kongres PPSD, XVI Zjazd PPS zaboru pruskiego. Zjazdy podjęły decyzję o połączeniu się w jednolitą Polską Partię Socjalistyczną; przyjęto zasadę parlamentarnej drogi do socjalizmu.

1941 - Urodził się Paavo Lipponen, polityk fiński, dziennikarz, działacz Fińskiej Partii Socjaldemokratycznej, 1995-2003 premier, od 2003 przewodniczący parlamentu.

1942 - Urodził się Étienne Balibar, francuski filozof marksistowski, profesor filozofii politycznej i moralnej na Uniwersytecie Paris X w Nanterre.

1999 - 16 osób zginęło w ataku lotnictwa NATO na stację radiowo-telewizyjną w Belgradzie.

2006 - Na Węgrzech odbyła się II tura wyborów parlamentarnych, w których zwyciężyła Węgierska Partia Socjalistyczna.


?
Lewica.pl na Facebooku