Kowadła dla Makucha i Gierata

[2003-06-10 19:35:45]

Tegorocznymi laureatami nagrody Kowadła, przyznawanej przez krakowskie Stowarzyszenie Kuźnica zostali Janusz Makuch i Krzysztof Gierat.

Obaj nagrodzeni wyróżnienia odebrali w poniedziałek w siedzibie "Kuźnicy", na krakowskim Kazimierzu. Makuch i Gierat są twórcami Festiwalu Kultury Żydowskiej, który na stałe wpisał się w kulturalny krajobraz Krakowa. Tegoroczna, 13. już edycja Festiwalu odbędzie się na przełomie czerwca i lipca.

Krakowskie Stowarzyszenie Kuźnica zrzesza kilkuset lewicowych intelektualistów, artystów i polityków. Jego prezesem jest obecnie Jerzy Hausner. W poprzednich latach laureatami nagrody (przyznanej już po raz 24.) byli m.in.: Kazimierz Dejmek, Ryszard Kapuścinski, Olga Lipińska, Ewa Łętowska, Aleksander Małachowski, Karol Modzelewski, Wiesław Myśliwski, Andrzej Wajda, Jacek Kuroń i Jolanta Kwaśniewska.

Marek Tobolewski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


22 kwietnia:

1870 - W Symbirsku urodził się Włodzimierz Lenin, przywódca rewolucji bolszewickiej.

2007 - Miała miejsce I tura wyborów prezydenckich we Francji - do II tury przeszli Nicolas Sarkozy i Ségolène Royal.

2009 - Afrykański Kongres Narodowy wygrał wybory parlamentarne w RPA.

2011 - W Omanie ok. 3 tys. demonstrantów wyszło na ulice miasta Salala, żądając od sułtana przeprowadzenia reform.

2012 - We Francji odbyła się I tura wyborów prezydenckich, w której zwyciężył kandydat socjalistów François Hollande przed urzędującym prezydentem Nicolasem Sarkozym.


?
Lewica.pl na Facebooku