Statek powrócił

[2003-06-27 01:54:37]

Około godziny 20.30 (czwartek) statek Women on Waves Langenort powrócił z wód eksterytorialnych do portu we Władysławowie. Na pokład weszły kontrole straży granicznej i celnej. Celnicy po zakończeniu kontroli stwierdzili, że plomby na szafkach z lekami zostały zerwane. Po przeliczeniu farmaceutyków szafy ponownie oplombowano.

„Od godziny 15.00 na statku, który wypłynął na morze, odbywały się warsztaty na temat antykoncepcji, zdrowia i praw kobiet, w których uczestniczyło 11 wolontariuszek i 6 osób z załogi. Polskie wolontariuszki są bardzo zadowolone i twierdzą, że zajęcia prowadzone przez holenderską ginekolożkę były ciekawe – wolontariuszki otrzymały pełną informację na temat środków antykoncepcyjnych, chorób przenoszonych drogą płciową. Najwięcej emocji wzbudziła nauka zakładania prezerwatywy na specjalny fantom członka” – informuje Komitet Ster. „Kobiety, zainteresowane działalnością statku i dostępnymi usługami medycznymi oraz prowadzoną przez WoW działalnością, wszelkie informacje uzyskają pod nr telefonu: 0-503 366 466 lub na stronie Women on Waves” – przypominają organizatorki akcji.

Zarówno w momencie wchodzenia, jak i schodzenia z pokładu Langenorta, wszystkie wolontariuszki miały zasłonięte twarze. Zdecydowały się chronić swoją prywatność, w związku z wielokrotnie powtarzanymi przez Posła Roberta Strąka z Ligi Polskich Rodzin groźbami, że wszystkie osoby wchodzące na statek będą fotografowane, a ich wizerunki zostaną upublicznione.

Tymczasem Liga Polskich Rodzin kontynuuje swoją kampanię przeciwko statkowi. Poseł Roman Giertych podtrzymuje żądanie sprowadzenia do Polski prochów gen. Maczka. Na krytykę ze strony byłych żołnierzy generała (jeden z nich nazwał działania Giertycha „wygłupami”), odpowiada, że „nie reprezentują oni całego środowiska”. Giertych uważa, że za akcją Kobiet na Falach stoi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Według niego we Władysławowie znajduje się obecnie około siedemdziesięciu funkcjonariuszy ABW, których zadaniem jest wspieranie feministek.

Kuba Rajewicz


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Pile!
Piła, plac Konstytucji 3 Maja
2 maja (piątek), godz. 19.00
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


27 kwietnia:

1848 - Francja zniosła niewolnictwo.

1937 - W Rzymie zmarł Antonio Gramsci, włoski działacz robotniczy, teoretyk marksizmu, filozof.

1956 - Sejm PRL przyjął ustawę o warunkach przerywania ciąży, liberalizującą przepisy aborcyjne.

1959 - Liu Szao-tsi zastąpił Mao Tse-tunga na stanowisku Przewodniczącego ChRL.

1968 - Na mocy przyjętego w październiku Abortion Act w Wielkiej Brytanii przerywanie ciąży stało się legalne.

1972 - W Bukareszcie zmarł Kwame Nkrumah, postępowy polityk afrykański, premier i prezydent Ghany, działacz ruchu panafrykańskiego, 1963 jeden z inicjatorów OJA, obalony przez wojsko.

1994 - Zakończyły się pierwsze wielorasowe wybory parlamentarne w RPA, w których zwyciężył Afrykański Kongres Narodowy Nelsona Mandeli, uzyskując 62,65% głosów


?
Lewica.pl na Facebooku