Warszawa: Nowe miejsce na lewicowej mapie miasta
[2009-02-20 20:46:22]
![]() Chcemy stworzyć miejsce otwarte dla każdego obywatela i obywatelki Warszawy, którym nie jest obojętna przestrzeń publiczna wokół nich, a także jej interakcje ze strefą prywatną. Jesteśmy otwarci na współpracę z lokalnymi organizacjami promującymi wartości lewicowe, twórczość młodych artystów jak i innymi ośrodkami szeroko rozumianej kultury - stwierdził Karol Domański jeden z pomysłodawców oraz twórców klubu. Jedną z pierwszych inicjatyw klubu jest seria debat "Przy otwartej kurtynie", które mają dotyczyć bieżących problemów mieszkańców Warszawy. Inauguracyjne spotkaniem pod tytułem "Sprywatyzować mamę, sprywatyzować tatę - co można sprywatyzować a co powinno pozostać publiczne w Warszawie?" odbędzie sie 24 lutego (wtorek) o godzinie 18.15. Udział w debacie wezmą Bartosz Dominiak (wiceprzewodczniący Socjaldemokracji Polskiej), Dariusz Figura (radny miasta Warszawy, PiS), Dariusz Szwed (przewodniczący Zielonych 2004) oraz Dorota Zbińkowska (radna miasta Warszawy, PO), a poprowadzi ją Karol Domański (Stowarzyszenie Młoda Socjaldemokracja). W lokalu działa też Biblioteka Młodego Socjaldemokraty. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
26 kwietnia:
1871 - W Warszawie urodził się Feliks Perl, działacz socjalistyczny, poseł PPS, publicysta, 1915-1927 redaktor naczelny "Robotnika".
1920 - W Poznaniu od policyjnych kul zginęło 9 strajkujących kolejarzy, a 30 zostało rannych.
1937 - Wojna hiszpańska: zbombardowanie baskijskiego miasta Guernica przez niemiecki Legion Condor.
1942 - W kopalni Benxihu w okupowanej przez Japończyków Mandżurii doszło do największej w historii katastrofy górniczej, w której zginęło 1549 górników, a 246 zostało rannych.
1981 - W I turze wyborów prezydenckich we Francji socjalista François Mitterrand zdobył 26% głosów.
1990 - Kandydat w wyborach przezydenckich w Kolumbii z ramienia lewicowej koalicji M-19 Carlos Pizarro został zastrzelony przez prawicowego bojówkarza.
1993 - Na czele rządu Wysp Owczych (autonomicznego terytorium Danii) po raz pierwszy stanęła kobieta, socjaldemokratka Marita Petersen.
1994 - Zakończyły się pierwsze wielorasowe wybory parlamentarne w RPA, w których zwyciężył Afrykański Kongres Narodowy Nelsona Mandeli, uzyskując 62,65% głosów.
1995 - W Warszawie zmarła Hanna Ożogowska, polska prozaiczka, poetka i tłumaczka literatury rosyjskiej, niemieckiej i włoskiej.
2009 - Lewicowy prezydent Ekwadoru Rafael Correa został wybrany na II kadencję.
2013 - 38 osób zginęło, a 3 zostały ranne w pożarze szpitala psychiatrycznego we wsi Ramienskij pod Moskwą.
?