Kolejne przesłuchania ws. Lewicy Bez Cenzury

[2009-07-01 15:24:20]

1 lipca w charakterze świadka w postępowaniu dotyczącym Lewicy Bez Cenzury przesłuchany przez warszawską prokuraturę został Dawid Jakubowski (na zdjęciu).

Pytania dotyczyły głównie stosunku do totalitaryzmu, współpracy z nieformalnym liderem grupy Michałem Nowickim i poglądu na Katyń.

O solidarności z Budrykiem, Archiwum Marksizmu, a także tekstach historycznych, ożywiających dyskusje i polemiki mówiłem jako o naszych plusach - powiedział dziennikarzowi lewica.pl Jakubowski. Dodał on również, że Nowickiego podczas przesłuchania porównał do Kuby Wojewódzkiego.

Portal Lewica Bez Cenzury został, decyzją prokuratury, zamknięty 15 października 2008 roku. Od tamtej pory Michałowi Nowickiemu postawiono zarzuty propagowania komunistycznego totalitaryzmu, podżegania do zniszczenia dwóch pomników i publicznego znieważenia głowy państwa.

Niebawem przesłuchiwane będą kolejne osoby, które współpracowały z LBC.

Piotr Kuligowski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


23 kwietnia:

1890 - W Białej Krakowskiej (dziś dzielnica Bielska-Białej) doszło do demonstracji robotniczej. W wyniku starć z żandarmerią zginęło 11 osób.

1910 - W Tomaszowie Maz. urodził się Emanuel Mink, pseud. Mundek, działacz komunistyczny, stolarz, uczestnik hiszpańskiej wojny domowej oraz francuskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej. Honorowy obywatel demokratycznej Hiszpanii.

1919 - W Krakowie rozpoczęły się: XVI Zjazd PPS, XV Kongres PPSD, XVI Zjazd PPS zaboru pruskiego. Zjazdy podjęły decyzję o połączeniu się w jednolitą Polską Partię Socjalistyczną; przyjęto zasadę parlamentarnej drogi do socjalizmu.

1941 - Urodził się Paavo Lipponen, polityk fiński, dziennikarz, działacz Fińskiej Partii Socjaldemokratycznej, 1995-2003 premier, od 2003 przewodniczący parlamentu.

1942 - Urodził się Étienne Balibar, francuski filozof marksistowski, profesor filozofii politycznej i moralnej na Uniwersytecie Paris X w Nanterre.

1999 - 16 osób zginęło w ataku lotnictwa NATO na stację radiowo-telewizyjną w Belgradzie.

2006 - Na Węgrzech odbyła się II tura wyborów parlamentarnych, w których zwyciężyła Węgierska Partia Socjalistyczna.


?
Lewica.pl na Facebooku