Bogusław Ziętek o możliwych inicjatywach ustawodawczych
[2010-05-23 15:01:11]
Problem ten, jak stwierdził, dotyka około 5 milionów Polaków, zmuszonych do samozatrudnienia i w ten sposób nie mogących korzystać z gwarancji zapisanych w kodeksie pracy. Jak stwierdził, To są w większości ludzie młodzi, którzy w ten sposób są wykorzystywani. Tymczasem podjęcie pracy winno oznaczać pewne i stabilne zatrudnienie. Dlatego przygotowany już projekt zmian dotychczasowego prawodawstwa dotyczącego zatrudniania na umowy pozakodeksowe reguluje kwestię w taki sposób, że uprawnienia tych pracowników są równoważne do uprawnień zatrudnionych na umowach kodeksowych. Ziętek stwierdził też, że z pewnością zawetowałby postulowane przez Platformę Obywatelską pomysły podwyższenia wieku emerytalnego oraz prywatyzacji służby zdrowia. Rozwiązaniem polskiego systemu emerytalnego nie jest wydłużanie wieku, w którym ludzie mogą przechodzić na emeryturę, lecz tworzenie nowych miejsc pracy, zwłaszcza dla ludzi młodych - stwierdził. Powiedział też, że państwo musi pozostać odpowiedzialne za ochronę zdrowia obywateli. Zaznaczył wreszcie, że posiada konkretną koncepcję reformy systemu ochrony zdrowia, co oznacza m.in. postulat zwiększenia składki zdrowotnej w formie podatku lokalnego. Jeżeli przyjmiemy wariant PO, będzie to dodatkowe obciążenie obywatela, który zarabia średnią krajową, w wysokości ponad 90 zł tego podatku centralnego, z czego na szpitale spłynie ułamek tej kwoty w granicach 10 proc. Jeśli użyć podatku lokalnego, to obciążenie mogłoby być wielokrotnie niższe, ale wszystkie te pieniądze trafiałyby do szpitali - uzasadniał takie rozwiązanie Ziętek. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
23 kwietnia:
1890 - W Białej Krakowskiej (dziś dzielnica Bielska-Białej) doszło do demonstracji robotniczej. W wyniku starć z żandarmerią zginęło 11 osób.
1910 - W Tomaszowie Maz. urodził się Emanuel Mink, pseud. Mundek, działacz komunistyczny, stolarz, uczestnik hiszpańskiej wojny domowej oraz francuskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej. Honorowy obywatel demokratycznej Hiszpanii.
1919 - W Krakowie rozpoczęły się: XVI Zjazd PPS, XV Kongres PPSD, XVI Zjazd PPS zaboru pruskiego. Zjazdy podjęły decyzję o połączeniu się w jednolitą Polską Partię Socjalistyczną; przyjęto zasadę parlamentarnej drogi do socjalizmu.
1941 - Urodził się Paavo Lipponen, polityk fiński, dziennikarz, działacz Fińskiej Partii Socjaldemokratycznej, 1995-2003 premier, od 2003 przewodniczący parlamentu.
1942 - Urodził się Étienne Balibar, francuski filozof marksistowski, profesor filozofii politycznej i moralnej na Uniwersytecie Paris X w Nanterre.
1999 - 16 osób zginęło w ataku lotnictwa NATO na stację radiowo-telewizyjną w Belgradzie.
2006 - Na Węgrzech odbyła się II tura wyborów parlamentarnych, w których zwyciężyła Węgierska Partia Socjalistyczna.
?