SLD: Napieralski nie poparł nikogo w II turze wyborów prezydenckich

[2010-06-29 22:02:49]

Na konferencji prasowej zwołanej w siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej przewodniczący partii i jej kandydat na prezydenta Grzegorz Napieralski stwierdził, że nie poprze żadnego z dwóch kandydatów startujących w II turze i pozostawia decyzję kogo poprzeć swoim wyborcom. Wezwał jednocześnie do udziału w głosowaniu.

Startowałem w tej kampanii po to, by pokazać, że polityka może być inna. Pokazywałem, co ważne jest dziś co ważne jest dla nas wszystkich: edukacja, zbudowanie przedszkoli i żłobków, żeby dać ludziom szczęście, chodzi o ustawę o in vitro. Konsultowałem się w różnych województwach, w różnych miejscach i pytałem, co powinienem zrobić - mówił Napieralski.

W podjęciu ostatecznej decyzji przez 9 dni, które minęły od wyborów jeździł po kraju i spotykał się z wyborcami, którzy pomagali mu w podjęciu ostatecznej decyzji. Konsultował się także z wyborcami za pomocą internetu - na jego skrzynkę e-mail przyszło ponad 6 tysięcy e-maili. Przez ten czas rozmawiał także z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych, Partią Kobiet i Zielonymi 2004.

Piotr Ostrowski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


23 kwietnia:

1890 - W Białej Krakowskiej (dziś dzielnica Bielska-Białej) doszło do demonstracji robotniczej. W wyniku starć z żandarmerią zginęło 11 osób.

1910 - W Tomaszowie Maz. urodził się Emanuel Mink, pseud. Mundek, działacz komunistyczny, stolarz, uczestnik hiszpańskiej wojny domowej oraz francuskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej. Honorowy obywatel demokratycznej Hiszpanii.

1919 - W Krakowie rozpoczęły się: XVI Zjazd PPS, XV Kongres PPSD, XVI Zjazd PPS zaboru pruskiego. Zjazdy podjęły decyzję o połączeniu się w jednolitą Polską Partię Socjalistyczną; przyjęto zasadę parlamentarnej drogi do socjalizmu.

1941 - Urodził się Paavo Lipponen, polityk fiński, dziennikarz, działacz Fińskiej Partii Socjaldemokratycznej, 1995-2003 premier, od 2003 przewodniczący parlamentu.

1942 - Urodził się Étienne Balibar, francuski filozof marksistowski, profesor filozofii politycznej i moralnej na Uniwersytecie Paris X w Nanterre.

1999 - 16 osób zginęło w ataku lotnictwa NATO na stację radiowo-telewizyjną w Belgradzie.

2006 - Na Węgrzech odbyła się II tura wyborów parlamentarnych, w których zwyciężyła Węgierska Partia Socjalistyczna.


?
Lewica.pl na Facebooku