Oszukani pracownicy sezonowi z Ukrainy koczują pod zakładem

[2010-09-22 10:30:49]

Firma Bio-Agro z Piotrkowic w gminie Prusice (woj. dolnośląskie) 31 sierpnia powinna była wypłacić zatrudnionym 60 pracownikom i pracownicom z Ukrainy pensje za letnie zbiory ogórków. Niestety, jeszcze tego nie zrobiła, co więcej - nie płaciła za hotel, w którym mieszkają pracownicy, a umowa o wynajem lokali skończyła się 20 września.

Wypłata została zapowiedziana najwcześniej 15 października. Praca przy ogórkach trwała nawet po 15-16 godzin dziennie, do tej pory wypłacano za nią tylko zaliczki 100-200 zł "na przeżycie". Pracownicy nie mają za co wrócić na Ukrainę, boją się też, że gdy opuszczą Polskę nie doczekają się nigdy pieniędzy. W sumie dług firmy wynosi ok. 80 tysięcy zł.

Konsul honorowy Ukrainy we Wrocławiu wie o sprawie, ale jest bezradny, bo nie dysponuje środkami finansowymi, by zaopiekować się oszukanymi. Zdesperowani ludzie koczują pod bramą zakładu. Nie są już wpuszczani na jego teren.

Maria Skóra


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


24 kwietnia:

1794 - W Warszawie ukonstytuował się klub jakobinów pod nazwą Zgromadzenie Obywateli Ofiarujących Posługę i Pomoc Magistraturom Narodowym w Celu Dobra Ojczyzny.

1906 - Organizacja Techniczno-Bojowa PPS odbiła 10 więźniów Pawiaka.

1916 - Wybuch powstania wielkanocnego w Dublinie; jedną z głównych sił antybrytyjskich była socjalistyczna Irlandzka Armia Obywatelska (ICA) pod dowództwem Jamesa Connolly’ego.

1983 - Socjalistyczna Partia Austrii (SPÖ) wygrała wybory parlamentarne.

1988 - W I turze wyborów prezydenckich we Francji François Mitterrand zdobył 34,1% głosów.

2013 - Niedaleko stolicy Bangladeszu Dhaki zawalił się ośmiokondygnacyjny budynek Rana Plaza, mieszczący kilka zakładów odzieżowych. Zginęło 1127 osób, a około 2500 zostało rannych.


?
Lewica.pl na Facebooku