Nissan naprawi ponad dwa miliony niebezpiecznych aut

[2010-10-28 20:13:05]

Japoński koncern Nissan naprawi nieodpłatnie 2 miliony 100 tysięcy samochodów, w których mogą być problemy z zapłonem, polegające na tym, że silnik nagle przestaje pracować. W Japonii właściciele 835 tys. pojazdów zostaną zaproszeni do warsztatów, w USA i Kanadzie - 762 tys., w Europie - 354 tys., a w Chinach i Tajwanie - ponad 194 tys.

Jak podała bbc.co.uk, wcześniej w tym roku Nissan już wezwał do nieodpłatnej naprawy 76 tys. właścicieli pojazdów w Japonii i 2 tys. za granicą. Usterka korygowana wtedy mogła prowadzić do awarii silnika.

Masowe usterki, prowadzące do zagrażających życiu awarii dotąd były specjalnością koncernu Toyota, który w pierwszej połowie 2010 roku wezwał do warsztatów naprawczych na całym świecie w sumie właścicieli niemal 8 milionów 500 tysięcy samochodów. W wadliwych pojazdach następowało m.in. nagłe przyspieszenie niemożliwe do wyhamowania, co doprowadziło do wielu wypadków. Koncernowi wytoczono zbiorową sprawę sądową. Pisaliśmy o tym kilkukrotnie na Lewica.pl.

Jarosław Klebaniuk


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


23 kwietnia:

1890 - W Białej Krakowskiej (dziś dzielnica Bielska-Białej) doszło do demonstracji robotniczej. W wyniku starć z żandarmerią zginęło 11 osób.

1910 - W Tomaszowie Maz. urodził się Emanuel Mink, pseud. Mundek, działacz komunistyczny, stolarz, uczestnik hiszpańskiej wojny domowej oraz francuskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej. Honorowy obywatel demokratycznej Hiszpanii.

1919 - W Krakowie rozpoczęły się: XVI Zjazd PPS, XV Kongres PPSD, XVI Zjazd PPS zaboru pruskiego. Zjazdy podjęły decyzję o połączeniu się w jednolitą Polską Partię Socjalistyczną; przyjęto zasadę parlamentarnej drogi do socjalizmu.

1941 - Urodził się Paavo Lipponen, polityk fiński, dziennikarz, działacz Fińskiej Partii Socjaldemokratycznej, 1995-2003 premier, od 2003 przewodniczący parlamentu.

1942 - Urodził się Étienne Balibar, francuski filozof marksistowski, profesor filozofii politycznej i moralnej na Uniwersytecie Paris X w Nanterre.

1999 - 16 osób zginęło w ataku lotnictwa NATO na stację radiowo-telewizyjną w Belgradzie.

2006 - Na Węgrzech odbyła się II tura wyborów parlamentarnych, w których zwyciężyła Węgierska Partia Socjalistyczna.


?
Lewica.pl na Facebooku