Koszalin: SLD, DPL, UP i SdPl razem

[2006-03-19 22:09:28]

Sojusz Lewicy Demokratycznej, Demokratyczna Partia Lewicy, Unia Pracy i Socjaldemokracja Polska podpisały w Koszalinie porozumienie o współpracy przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Partie chcą wyłonić wspólnego kandydata na prezydenta Koszalina, listy kandydatów na radnych i wójtów gmin powiatu koszalińskiego.

Partie zamierzają budować porozumienie wokół programu rozwoju regionu koszalińskiego. Do jego opracowania powołano specjalne zespoły.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, SLD, DPL, UP i SdPl chcą stworzyć "polityczną alternatywę", która sprzeciwiłaby się "despotycznemu stylowi sprawowania władzy" przez prawicę. Partie wystosowały też zaproszenie dla współpracy dla innych organizacji i osób, którym bliskie są idee humanizmu, demokracji i sprawiedliwości społecznej.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


24 kwietnia:

1794 - W Warszawie ukonstytuował się klub jakobinów pod nazwą Zgromadzenie Obywateli Ofiarujących Posługę i Pomoc Magistraturom Narodowym w Celu Dobra Ojczyzny.

1906 - Organizacja Techniczno-Bojowa PPS odbiła 10 więźniów Pawiaka.

1916 - Wybuch powstania wielkanocnego w Dublinie; jedną z głównych sił antybrytyjskich była socjalistyczna Irlandzka Armia Obywatelska (ICA) pod dowództwem Jamesa Connolly’ego.

1983 - Socjalistyczna Partia Austrii (SPÖ) wygrała wybory parlamentarne.

1988 - W I turze wyborów prezydenckich we Francji François Mitterrand zdobył 34,1% głosów.

2013 - Niedaleko stolicy Bangladeszu Dhaki zawalił się ośmiokondygnacyjny budynek Rana Plaza, mieszczący kilka zakładów odzieżowych. Zginęło 1127 osób, a około 2500 zostało rannych.


?
Lewica.pl na Facebooku