Kościan: Dyrekcja chce ujawnić pensje protestujących lekarzy

[2006-06-30 22:53:16]

Dyrekcja szpitala w Kościanie (woj. wielkopolskie) zamierza ujawnić pensje każdego z protestujących lekarzy.

Medycy od ponad tygodnia są w sporze zbiorowym z szefostwem szpitala. Domagają się podniesienia pensji doświadczonych lekarzy, które w chwili obecnej są ich zdaniem urągająco niskie.

Dyrektor kościańskiej placówki medycznej, Zbigniew Szewczyk odpowiada, że protestujący mówiąc o niskim wynagrodzeniu za pracę mijają się z prawdą. By tego dowieść ma zamiar upublicznić pensje wszystkich tych, którzy domagają się ich podwyższenia.

To spotęgowało konflikt na linii dyrekcja-lekarze. Ci ostatni nie wykluczają podania dyr. Szewczyka do sądu w razie upublicznienia ich zarobków za złamania Ustawy o ochronie danych osobowych.

Dyrekcja szpitala nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji o podaniu do publicznej wiadomości wysokości poborów swych pracowników. Zbigniew Szewczyk wciąż się nad tym zastanawia.

Patryk Kosela



drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


21 lutego:

1848 - Karol Marks i Fryderyk Engels opublikowali "Manifest komunistyczny".

1904 - W Warszawie odbyła się demonstracja antywojenna (w związku z wojną rosyjsko-japońską), zorganizowana przez PPS. Dała ona początek trwającym przez cały rok wystąpieniom antywojennym, organizowanym przez PPS, SDKPiL i Bund w różnych ośrodkach Królestwa.

1907 - Urodził się Wystan Auden, angielski poeta. Wyjechał na hiszpańską wojnę domową, by wspierać wojska republikańskie.

1919 - Skrajny prawicowiec zastrzelił Kurta Eisnera, lewicowego premiera Bawarii.

1928 - Urodził się Michael Harrington, amerykański politolog, socjalista, założyciel Democratic Socialist.

1934 - Zmarł Augusto Sandino, przywódca nikaraguańskiego ruchu partyzanckiego. W latach 1927-1932 kierował powstaniem przeciwko interwencji wojskowej USA. Zamordowany przez gwardię narodową.

2004 - Na kongresie w Rzymie została założona Europejska Partia Zielonych.

2012 - Członkinie grupy Pussy Riot zorganizowały podczas nabożeństwa w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela happening wymierzony w premiera Władimira Putina i prawosławnych duchownych.


?
Lewica.pl na Facebooku