Neonazista w ławach poselskich Samoobrony

[2006-07-03 21:32:34]

Jak doniosły "Wydarzenia" w telewizji "Polsat", w bliskim otoczeniu Andrzeja Leppera i wewnątrz Samoobrony aktywnie działa mający powiązania z ruchem neonazistowskim poseł Mateusz Piskorski. Jak podkreśla Rafał Pankowski, z antyfaszystowskiego Stowarzyszenia "Nigdy Więcej", Piskorski miał kontakty ze skrajnie nacjonalistycznymi neopoganami ze Stowarzyszenia "Niklot", a także dobrze rozwinięte kontakty z nacjonalistami Europy Środkowej. Jeszcze kilka lat temu wchodził w skład zespołu redakcyjnego neonazistowskiej "Odali", a tygodnik "Wprost" opublikował na okładce zdjęcie nacjonalistycznych neopogan z wyciągniętymi w hitlerowskim geście rękoma, wśród których na pierwszym planie widać obecnego posła Samoobrony. Sam Mateusz Piskorski nie ukrywa swoich związków ze skrajną prawicą, oświadczył też, że "dziwi się obecnej nagonce mediów na jego osobę".

Marszałek Sejmu Marek Jurek zapowiedział zainteresowanie się sprawą i jej wyjaśnienie, gdyż w jego przekonaniu "jeden poseł nie może narażać dobrej reputacji całego parlamentu".

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


24 czerwca:

1793 - Rewolucyjny Konwent uchwalił konstytucję Republiki Francuskiej gwarantującą po raz pierwszy w historii powszechne prawo wyborcze.

1821 - Wojska Simóna Bolívara zwyciężyły w bitwie o Carabobo, będącej ostatecznym rozstrzygnięciem wojny o niepodległość Wenezueli.

1901 - Otwarto pierwszą wystawę prac Pabla Picassa, hiszpańskiego malarza przez lata związanego z lewicą.

1902 - Urodziła się Lidia Ciołkoszowa, działaczka PPS, historyczka. Żona Adama Ciołkosza. Od 1979 przewodnicząca PPS na obczyźnie, od 1990 honorowa przewodniczaca PPS w kraju.

1905 - W Warszawie PPS zorganizowała powszechny strajk solidarności z robotnikami Łodzi.

1905 - Zmarł Kazimierz Kelles-Krauz, filozof, socjolog, publicysta, pedagog; działacz i teoretyk Związku Zagranicznego Socjalistów Polskich, później Polskiej Partii Socjalistycznej.

1944 - Na stacji kolejowej Ryczów k. Wadowic zginął w walce z Niemcami Adam Rysiewicz, sekretarz OKR (WRN) Kraków.

1945 - W Paryżu powstał Komitet Sekcji Odrodzonej PPS.

1957 - Tajni agenci dominikańskiego dyktatora Rafaela Trujillo przeprowadzili nieudany zamach na centrolewicowego prezydenta Wenezueli Rómulo Betancourta, co wywołało międzynarodowy skandal.

1960 - Patrice Lumumba został pierwszym premierem Demokratycznej Republiki Konga.

1961 - Urodziła się Rebecca Solnit, amerykańska eseistka, aktywistka i historyczka.


?
Lewica.pl na Facebooku