Gostyń: Papieżomanii c.d.

[2006-07-04 19:39:11]

Zdecydowaną większością głosów radni Rady Miejskiej w Gostyniu (woj. wielkopolskie) zdecydowali, by zmienić nazwę ulicy z Wolności na Jana Pawła II.

Pomysłodawcami zmiany byli księża filipini ze Świętej Góry. Motywowali to tym, że w 1978 r. właśnią tą ulicą szedł kardynał Karol Wojtyła.

Opozycja domagała się zdjęcia z porządku obrad sesji propozycji zmiany. Przewodniczący Rady, Piotr Radojewski stwierdził z kolei, że z uwagi na zbliżające się wybory samorządowe ten termin jest bardziej odpowiedni. Dyskusja radnych była gorąca.

W przeprowadzonym referendum mieszkańcy ulicy opowiedzieli się przeciwko zmianie nazewnictwa ulicy przy której mieszkają.

Koszty administracyjne zmiany ma pokryć po połowie budżet miasta i Kościół. Ma to być wydatek rzędu 26 tys. zł.

Patryk Kosela



drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


14 lutego:

1895 - W Stuttgarcie urodził się Max Horkheimer, niemiecki filozof i socjolog, jeden z twórców neomarksistowskiej szkoły frankfurckiej.

1919 - W wyborach parlamentarnych w Gruzji mienszewicy zdobyli 81 proc. głosów.

1920 - W Chicago powstała League of Women Voters (LWV).

1931 - Zarządzenie ministra spraw wewnętrznych o rozwiązaniu PPS-Lewicy.

1946 - Rząd Clementa Attlee (Partia Pracy) znacjonalizował Bank of England.

2021 - Wybory parlamentarne w Kosowie wygrała lewicowa partia Vetëvendosje.


?
Lewica.pl na Facebooku