Etiopia: Starbucks kupi więcej kawy

[2006-07-04 20:23:42]

Starbucks, jeden z głównych graczy na światowym rynku kawy, ogłosił plan trzykrotnego zwiększenia w 2007 roku importu kawy z Nigerii i innych państw afrykańskich. Firma zobowiązała się także do kupowania kawy po cenach wyższych od rynkowych, pod warunkiem przejrzystości zawieranych na wszystkich - zwłaszcza lokalnych - szczeblach transakcji.

Według przedstawicieli firmy, Starbucks wystąpił z propozycją wprowadzenia certyfikatu w ramach programu Coffee Farmers and Equity, który muszą uzyskać producenci i pośrednicy chcący współpracować z firmą. Uzyskanie tego certyfikatu uzależnione jest głównie od jawności wszystkich zawieranych transakcji, firma musi mieć także dostęp do cen kawy oraz do warunków umów na jej zakup podpisywanych w krajach eksportujących ten towar. Certyfikat ten ma być warunkiem i jednocześnie gwarantem wyższych cen oraz zwiększonych zakupów kawy w państwach afrykańskich.

Propozycja firmy Starbucks motywowana jest głównie potencjałem krajów Afryki takich jak Etiopia, Kenia, Tanzania i Rwanda, związanym z produkcją unikalnej kawy o wysokich walorach smakowych i doskonałej jakości.

Obecnie kawa z Afryki stanowi niespełna 5 proc. całkowitego zapotrzebowania firmy Starbucks, zdecydowana większość pochodzi z krajów Ameryki Południowej.

Sebastian Maćkowski



drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


12 lutego:

1906 - We Lwowie rozpoczął swe obrady VIII Zjazd PPS, który zaaprobował taktykę lewicy partyjnej.

1921 - Urodził się Raniero Panzieri, włoski polityk, pisarz i teoretyk marksistowski, znany jako założyciel operaizmu.

1926 - Powstała lewicowa partia ludowa Stronnictwo Chłopskie; programowo zbliżona do PSL "Wyzwolenie"; prezes - Andrzej Waleron.

1970 - W izraelskim nalocie na zakłady metalowe koło Abu Zabal w Egipcie zginęło 70 osób.

1988 - Zmarł Witold Kula, historyk, w latach 1950–1986 profesor Uniwersytetu Warszawskiego, przedstawiciel polskiej szkoły historii społeczno-gospodarczej.

1989 - Zmarł Thomas Bernhard, austriacki pisarz i dramaturg, uważany za jednego z najwybitniejszych reprezentantów literatury niemieckojęzycznej.

2008 - W USA zakończył się 3-miesięczny strajk scenarzystów.


?
Lewica.pl na Facebooku