Francja: Strajk zagranicznych lekarzy

[2006-07-14 22:18:54]

We Francji zastrajkowali lekarze zagraniczni pracujący w szpitalach publicznych. Twierdzą, że są dyskryminowani, zarabiając znacznie mniej niż ich francuscy koledzy.

Najbardziej niezadowoleni są lekarze z krajów nienależących do Unii Europejskiej. Zrzeszający ich związek zawodowy podaje, że dyplomowany lekarz spoza UE zarabia średnio 1800 euro miesięcznie, a jego kolega z francuskim dyplomem - 3800 euro.

Minister zdrowia Xavier Bertrand utrzymuje, iż różnica ta nie jest przejawem dyskryminacji obcokrajowców. Oświadczył, że dyplom zagraniczny nie pozwala na razie na uzyskanie statusu przyznawanego lekarzom francuskim i unijnym. Bertrand zapowiedział reformę, która pozwoli na częściową eliminację tych różnic. Lekarze zagraniczni musieliby zdać egzamin, który sprawdzałby ich wiedzę fachową oraz znajomość języka francuskiego.

Waldemar Chamala



drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


23 czerwca:

1818 - W Krakowie odbył się uroczysty pogrzeb Tadeusza Kościuszki, przywódcy Insurekcji.

1905 - Bojowiec PPS Stefan Aleksander Okrzeja został skazany na karę śmierci.

1937 - Decyzją Sztabu Generalnego Hiszpańskiej Armii Ludowej utworzono 150 Brygadę Międzynarodową im. Jarosława Dąbrowskiego, przekształconą następnie w XIII Brygadę Międzynarodową.

1944 - 5 Brygada AK Z. Szendzielarza "Łupaszki" zabiła w zamieszkanej gł. przez Litwinów wsi Dubinki 27 cywilów, w tym kobiety i dzieci.

1949 - Otwarto dworzec kolejowy Warszawa Śródmieście.

1949 - Rozpoczęto budowę Nowej Huty.

1950 - Szwajcarskie Zgromadzenie Federalne odmówiło przyznania praw wyborczych kobietom.

1956 - W Egipcie kobiety uzyskały czynne i bierne prawa wyborcze.

1974 - Na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w RFN Polska, mająca już zapewniony awans do II rundy, pokonała w trzecim meczu grupowym Włochy 2:1.

1996 - Zmarł Andreas Papandreu, grecki polityk, przywódca socjaldemokratycznej partii PASOK. Stał na czele trzech rządów.

2013 - Opozycyjna lewicowa koalicja wygrała wybory parlamentarne w Albanii.

2016 - Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos i dowódca skrajnie lewicowej partyzantki FARC Timoleón Jiménez (Timoszenko) podpisali w Hawanie porozumienie kończące wojnę domową.


?
Lewica.pl na Facebooku