Słupsk: Strąk poluje na "czerwonych"

[2006-09-11 14:38:46]

Dzisiejsza Gazeta Wyborcza informuje, że do Pomorskiego Kuratorium Oświaty trafiła tzw. "czerwona lista". Jej pomysłodawcą jest poseł LPR Robert Strąk. Znajdują się na niej osoby "podejrzane" o sympatię dla SLD, krewni działaczy tej partii oraz osoby o lewicowych poglądach. Wszyscy mają zostać zwolnieni. Jak mówi Strąk Programu IV RP i decyzji ministra edukacji Romana Giertycha nie mogą wykonywać ludzie powiązani z SLD. Odejść musi wielu.

Pierwszą ofiarą czystki jest Bożena Jurkiewicz - była dyrektor słupskiej delegatury Kuratorium i członek SLD. Za jej zwolnieniem stoi wspomniany Strąk. Sam mówi o tym w następujący sposób Przekonałem kuratora, że wrogowie ministra Giertycha z lewicy nie odnowią z nami polskiej szkoły, będą w tym tylko przeszkadzać.

W Pomorskim Kuratorium Oświaty ma zostać zwolnionych 17 osób. To niemal co piąty pracownik. Podobne listy mają zostać przygotowane w całym kraju. Oprócz kuratoriów oświaty mają być wykorzystane także w podlegających Rafałowi Wiecheckiemu z LPR urzędach morskich.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


25 czerwca:

1678 - Wenecjanka Elena Cornaro Piscopia jako pierwsza kobieta otrzymała stopień naukowy doktora.

1903 - W Motihari w Bengalu urodził się George Orwell (właśc. Eric Arthur Blair), pisarz, socjalista; walczył w czasie wojny domowej w Hiszpanii w szeregach Milicji Robotniczej POUM.

1905 - Rewolucja 1905: Starcia z rosyjskim wojskiem w Częstochowie; 20 zabitych.

2003 - Holenderskie feministki z organizacji Kobiety na falach wpłynęły statkiem Langenort do portu we Władysławowie.

2005 - Bułgaria: Opozycyjna koalicja lewicowa wygrała wybory parlamentarne.

2021 - Mongolia: Uchnaagijn Chürelsüch (MPL) został prezydentem.


?
Lewica.pl na Facebooku