Pakistan: Masakra w mieście Khar

[2006-10-30 23:03:28]

W poniedziałek o świcie wojskowe helikoptery zbombardowały szkołę muzułmańską w okolicach miasta Khar w północno-zachodnim Pakistanie. Rzecznik prasowy armii pakistańskiej gen. Shaukat Sultan powiedział, że liczba zabitych mogła sięgnąć 80 osób.

Szkoła miała służyć jako obóz szkoleniowy dla bojowników islamskich. Tymczasem, według władz lokalnych, ofiary to przede wszystkim nastolatki, z których ogromna część została "rozwalona na kawałki". W mieście wybuchły protesty antyrządowe i antyamerykańskie.

Siraj-ul-Haq, szef władz prowincji podał się do dymisji na znak solidarności z zabitymi "80 niewinnymi uczniami".

Ten atak został zorganizowany przez Amerykę i jej sojuszników, do których należy Pakistan - powiedział dziennikarzom agencji AFP – tylko 45 ciał było w całości. Reszta została rozwalona na kawałki – dodał Siraj-ul-Haq.

W mieście Khar wybuchły strajki. Główne protesty zaplanowano na wtorek. Już dzisiaj na znak protestu przeciwko masakrze 200 studentów w Karaczi spaliło flagę amerykańską.

Maryla Kołek


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


10 lutego:

1818 - W Warszawie urodził się Gustaw Ehrenberg, poeta i działacz tajnego Stowarzyszenia Ludu Polskiego.

1962 - W Warszawie zmarł rewolucyjny poeta Władysław Broniewski.

1968 - W Wietnamie zakończono operację "Tet".

1980 - W Brazylii została założona lewicowa Partia Pracujących (PT).

1983 - W Jerozolimie jedna osoba zginęła, a 7 zostało rannych w wyniku eksplozji granatu rzuconego przez prawicowego ekstremistę podczas demonstracji lewicowego ruchu pokojowego Pokój Teraz.


?
Lewica.pl na Facebooku