Starogard Gdański: Wszyscy na jednego!
[2006-11-18 22:49:22]
![]() Zwycięzcą pierwszej tury jest Edmund Stachowicz, którego poparło blisko 35 proc. głosujących, na Neumanna głos oddało 18 proc. wyborców. Pomimo wysokiej przewagi nad Neumannem w pierwszej turze, Stachowicz może mieć problemy z pokonaniem kontrkandydata. Pozostali pretendenci do fotela prezydenta Starogardu, którzy odpadli w pierwszej turze (Marek Gabriel ze Stowarzyszenia Kociewskiego - 17,8 proc. poparcia, Ryszard Gajda z Prawa i Sprawiedliwości -15,15 proc. poparcia i Paweł Głuch z komitetu Liga Miastu -14,54 proc. poparcia) oficjalnie poparli Neumanna, który spodziewa się pewnej wygranej w drugiej turze. Wynik wyborów z 12 listopoda potraktował jako "prawybory", które miały wskazać wspólnego kandydata prawicy w wyborach. Edmund Stachowicz nie zamierza się jednak poddawać. Mimo że jest członkiem SLD, startuje z komitetu pod własnym nazwiskiem. Udało mu się stworzyć szerokie porozumienie w skład którego weszły: Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Związek Inwalidów Wojennych, Międzyzakładowy Związek Zakładowy Chemików oraz Społeczna Inicjatywa Młodych. Według Stachowicza o wynikach wyborów zadecydują ludzie, a nie rekomendacje prawicowych partii politycznych. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
11 lutego:
1900 - W Charkowie została założona podziemna Rewolucyjna Partia Ukrainy (RUP).
1916 - W USA Emma Goldman została aresztowana za wykład o kontroli urodzeń.
1937 - Po uznaniu związku zawodowego United Auto Workers Union przez zarząd firmy, zakończył się strajk okupacyjny w zakładach General Motors.
1941 - Zmarł torturowany przez hitlerowców Rudolf Hilferding, austriacki ekonomista, polityk i publicysta, jeden z teoretyków austromarksizmu.
1948 - Zmarł Siergiej Eisenstein, wybitny radziecki reżyser, scenarzysta, montażysta, operator filmowy, scenograf filmowy i teatralny oraz teoretyk filmu.
1981 - 8 robotników zostało zostało napromieniowanych po wycieku wody z układu chłodzenia w elektrowni atomowej Sequoyah 1 w stanie Tennessee.
1990 - Po 27 latach spędzonych w więzieniu Nelson Mandela wyszedł na wolność.
2006 - Wiceprezydent USA Dick Cheney postrzelił na polowaniu teksańskiego biznesmena Harry'ego Whittingtona.
2007 - W Portugalii odbyło się nieważne z powodu niskiej frekwencji referendum w sprawie liberalizacji prawa aborcyjnego.
2011 - Po wielodniowych manifestacjach ustąpił prezydent Egiptu H. Mubarak.
?