Lepper pisze książkę

[2006-12-18 23:59:04]

Andrzej Lepper zapowiedział, że w styczniu pojawi się na rynku jego książka przedstawiająca kulisy zamachu stanu jaki - według lidera Samoobrony - został zaplanowany w celu zniszczenia koalicji PiS-Samoobrona-LPR.

Lepper od kilku dni głosi publicznie, że tzw. seksafera (wymuszanie współżycia seksualnego w zamian za pracę na etatach partyjnych oraz w biurach poselskich) została wymyślona jedynie w
celu zmuszenia premiera do zerwania koalicji i rozpisania wcześniejszych wyborów lub ewentualnie związania się z Platformą Obywatelską.

Jednocześnie, wg nieoficjalnych przecieków z prokuratury, jeszcze w tym roku powinny się pojawić zarzuty wobec Stanisława Łyżwińskiego, byłego posła Samoobrony i wiceszefa tej partii, wyrzuconego kilka dni temu przez Leppera. Dotychczas prokurtura postawiła zarzuty Franciszkowi I. byłemu już działaczowi Samoobrony, który miał namawiać jedną z molestowanych kobiet do składania fałszywych zeznań. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


9 lutego:

1905 - Rewolucja 1905 r.: przed Hutą Katarzyna w Sosnowcu rosyjskie wojsko otworzyło ogień do protestujących robotników kilku zakładów pracy, zabijając 40 i raniąc około 150 osób.

1919 - W Warszawie ukazał się 1. numer tygodnika "Przełom", organu KPRP.

1926 - Podczas demonstracji bezrobotnych w Kaliszu doszło do starć z policją i wojskiem; zginęło 9 demonstrantów, a 60 zostało rannych

1931 - Urodził się Thomas Bernhard, austriacki pisarz i dramaturg, uważany za jednego z najwybitniejszych reprezentantów literatury niemieckojęzycznej.

1938 - XIII Brygada Międzynarodowa im. Jarosława Dąbrowskiego jako jedna z ostatnich jednostek wojsk republikańskich opuściła Hiszpanię, przekraczając granicę z Francją.

1943 - Urodził się Joseph Stiglitz, ekonomista amerykański, noblista, krytyk neoliberalnej globalizacji.

1944 - Zginął ppor. Arkadiusz Degler ps.”Grad”, Szefa Sztabu Armii Ludowej na Okręg Częstochowski, członka ZWM.

1948 - Urodził się Guy Standing, brytyjski ekonomista, specjalista w zakresie rynku pracy, profesor University of London, twórca i współprzewodniczący Basic Income Earth Network.

1950 - Amerykański senator Joseph McCarthy oskarżył 200 pracowników Departamentu Stanu o bycie komunistami.

2001 - 9 osób zginęło, gdy łódź podwodna USS Greeneville staranowała japoński kuter rybacki u wybrzeży Hawajów.


?
Lewica.pl na Facebooku