Podkarpacie: Wyremontowali tory na marne
[2007-01-07 11:17:46]
W ubiegłym roku Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie rozpoczął remont odcinka Rzeszów - Kolbuszowa, który miał być pierwszym etapem modernizacji trasy kolejowej ze stolicy Podkarpacia przez Tarnobrzeg i Radom do Warszawy. W nowym rozkładzie jazdy przewidziano też kursowanie pociągów z Rzeszowa do Kolbuszowej. W tym celu ograniczono między innymi liczbę pociągów na innych liniach, np.: Rzeszów - Jasło czy Dębica - Tarnobrzeg. Okazuje się jednak, że pociągi nie pojadą, ponieważ Urząd Marszałkowski nic nie wiedział o zakończeniu remontu. Zakład Linii Kolejowych utrzymuje natomiast, że poinformował UM, iż od 2 stycznia na szlak mogą wyjechać pociągi. Sprawę wyjaśniają wypowiedzi przedstawicieli PKP, którzy twierdzą, że w ten sposób Urząd Marszałkowski broni się przed dofinansowaniem lokalnych połączeń kolejowych. Brak porozumienia między Urzędem Marszałkowskim a spółkami kolejowymi sprawia, że choć tory są wyremontowane, a rozkład jazdy ułożony, to pociągi wyruszą do Kolbuszowej najwcześniej od 1 kwietnia. Kolejarze obawiają się, że do tego czasu wyremontowana infrastruktura może zostać zniszczona przez wandali oraz złodziei złomu. Co ciekawe, w remont trasy Rzeszów - Kolbuszowa zaangażowały się samorządy, organizując prace interwencyjne, do wykonania których skierowano bezrobotnych. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
9 lutego:
1905 - Rewolucja 1905 r.: przed Hutą Katarzyna w Sosnowcu rosyjskie wojsko otworzyło ogień do protestujących robotników kilku zakładów pracy, zabijając 40 i raniąc około 150 osób.
1919 - W Warszawie ukazał się 1. numer tygodnika "Przełom", organu KPRP.
1926 - Podczas demonstracji bezrobotnych w Kaliszu doszło do starć z policją i wojskiem; zginęło 9 demonstrantów, a 60 zostało rannych
1931 - Urodził się Thomas Bernhard, austriacki pisarz i dramaturg, uważany za jednego z najwybitniejszych reprezentantów literatury niemieckojęzycznej.
1938 - XIII Brygada Międzynarodowa im. Jarosława Dąbrowskiego jako jedna z ostatnich jednostek wojsk republikańskich opuściła Hiszpanię, przekraczając granicę z Francją.
1943 - Urodził się Joseph Stiglitz, ekonomista amerykański, noblista, krytyk neoliberalnej globalizacji.
1944 - Zginął ppor. Arkadiusz Degler ps.”Grad”, Szefa Sztabu Armii Ludowej na Okręg Częstochowski, członka ZWM.
1948 - Urodził się Guy Standing, brytyjski ekonomista, specjalista w zakresie rynku pracy, profesor University of London, twórca i współprzewodniczący Basic Income Earth Network.
1950 - Amerykański senator Joseph McCarthy oskarżył 200 pracowników Departamentu Stanu o bycie komunistami.
2001 - 9 osób zginęło, gdy łódź podwodna USS Greeneville staranowała japoński kuter rybacki u wybrzeży Hawajów.
?