Polska Partia Pracy o tarczy antyrakietowej
[2007-02-10 19:41:50]
Zgoda na umieszczenia na naszym terytorium obcych baz wojskowych, która wiąże się zawsze z ograniczeniem suwerenności, miała by uzasadnienie wyłącznie w przypadku poważnego i wyrazistego zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa. W obecnej sytuacji międzynarodowej Polska nie posiada żadnych zewnętrznych wrogów, nie ma również racjonalnych przesłanek, aby przewidywać, że ten stan się zmieni. Więc względy bezpieczeństwa państwowego ani międzynarodowego nie uzasadniają w żadnej mierze umieszczenia na naszym terytorium obcych baz wojskowych - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez przewodniczącego partii Bogusława Ziętka. Zdaniem PPP amerykańskie plany tworzenia nowych instalacji w Europie Środkowej są oficjalnie uzasadniane potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa terytorium USA przed atakiem rakietowym z Bliskiego Wschodu. Jednak w ocenie większości obserwatorów ich rzeczywistym celem jest ściślejsze otaczanie Rosji - największego potencjalnego rywala militarnego USA - amerykańskimi instalacjami, już nie tylko od wschodu i południa, ale również od zachodu - czytamy dalej w stanowisku. Polska Partia Pracy uważa ponadto, że amerykańskie plany wymierzone są przeciwko planom stworzenia wspólnej polityki obronnej Unii Europejskiej. Podkreślono, że plany i propozycje polskiego rządu, odnośnie ulokowania obcych baz wojskowych nie biorą również zupełnie pod uwagę głosu społeczności lokalnych z gmin i miasteczek, które znalazły by się w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Zdaniem Polskiej Partii Pracy, pojawiające się nie tylko z kręgów rządowych propozycje zgody na ograniczenie suwerenności i zwiększenia zagrożeń bezpieczeństwa państwowego w zamian za rozmaite korzyści materialne i polityczne (jak np. zniesienie ograniczeń imigracyjnych) są niedopuszczalnym kupczeniem interesem narodowym, bez precedensu w Europie. Takie prowadzenie polityki zagranicznej stawia Polskę na równi z niektórymi krajami Trzeciego Świata i naraża na poważne straty nasz wizerunek międzynarodowy - czytamy w dokumencie. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
8 lutego:
1805 - Urodził się Louis Auguste Blanqui, francuski socjalista utopijny, działacz i rewolucjonista.
1858 - Urodził się Szymon Dickstein (Diksztajn), pseudonim Jan Młot, jeden z prekursorów polskiego ruchu socjalistycznego, działacz Wielkiego Proletariatu, popularyzator marksizmu, tłumacz pierwszego tomu „Kapitału”.
1894 - W Warszawie rozpoczął się II Zjazd PPS, który wybrał pierwsze kierownictwo partii, Centralny Komitet Robotniczy oraz postanowił wydawać pismo "Robotnik".
1905 - 3000 robotników strajkowało o w hucie Hantkego w Rakowie k. Częstochowy, domagając się m.in. 8-godzinnego dnia pracy i podwyżki płacy o 30%.
1919 - Wydano dekret uznający związki zawodowe za reprezentację ogółu pracowników.
1921 - Zmarł Piotr Kropotkin, rosyjski uczony i rewolucjonista, z racji arystokratycznego pochodzenia i znaczenia dla ruchu anarchistycznego przełomu wieków, zwany anarchistycznym księciem.
1924 - W Carson City w USA przeprowadzono pierwszą na świecie egzekucję w komorze gazowej.
1962 - Paryska policja zamordowała 9 związkowców z CGT uczestniczących w demonstracji przeciwko OAS i wojnie w Algierii.
1963 - Władze USA zakazały swoim obywatelom podróży na Kubę.
2008 - Partia Polska Lewica została zarejestrowana przez Sąd Okręgowy w Warszawie.
?