List otwarty w sprawie polityki kulturalnej Polskiego Radia
[2007-02-21 18:18:50]
Zdaniem sygnatariuszy listu rozwiązanie budowanych przez lata zespołów osłabi potencjał polskiej muzyki i w praktyce uniemożliwi realizację istotnej części ustawowej misji kulturalnej Polskiego Radia. Radiowe zespoły muzyczne wraz z kulturalnym programem radia publicznego pełnią specyficzną rolę – szczególnie ważną dla najnowszej twórczości i dla obecności polskiej muzyki w międzynarodowej przestrzeni kulturalnej. Posiadanie przez Radio własnych zespołów przynosi korzyści zarówno merytoryczne, wiążące się z możliwością łatwej produkcji nagrań dla potrzeb poszczególnych programów, jak i finansowe, polegające na obniżeniu kosztów pozyskiwania muzyki na potrzeby antenowe - czytamy w apelu. Zabranie dotychczasowych częstotliwości emisji Programowi Drugiemu Polskiego Radia spowoduje, zdaniem sygnatariuszy listu otwartego, zmniejszenie się jego zasięgu i pogorszenie jakości odbioru. Sygnatariusze apelu zwracają się: do władz Polskiego Radia - o powstrzymanie się od powyższych planów i wspólne ze środowiskami i instytucjami polskiej kultury poszukiwanie sposobu rozwiązania problemów finansowania Polskiej Orkiestry Radiowej i Chóru Polskiego Radia; do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, stosownych ministerstw i dalszych instytucji rządowych, Komisji Kultury Sejmu i Senatu, partii politycznych - o pilne podjęcie prac nad ustawą regulującą ściągalność abonamentu radiowo-telewizyjnego i przeciwdziałanie osłabianiu instrumentów realizacji publicznej misji kulturowej - napisano w zakończeniu listu. List można podpisać pod adresem: www.sygnatariusze-radio.com. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
9 lutego:
1905 - Rewolucja 1905 r.: przed Hutą Katarzyna w Sosnowcu rosyjskie wojsko otworzyło ogień do protestujących robotników kilku zakładów pracy, zabijając 40 i raniąc około 150 osób.
1919 - W Warszawie ukazał się 1. numer tygodnika "Przełom", organu KPRP.
1926 - Podczas demonstracji bezrobotnych w Kaliszu doszło do starć z policją i wojskiem; zginęło 9 demonstrantów, a 60 zostało rannych
1931 - Urodził się Thomas Bernhard, austriacki pisarz i dramaturg, uważany za jednego z najwybitniejszych reprezentantów literatury niemieckojęzycznej.
1938 - XIII Brygada Międzynarodowa im. Jarosława Dąbrowskiego jako jedna z ostatnich jednostek wojsk republikańskich opuściła Hiszpanię, przekraczając granicę z Francją.
1943 - Urodził się Joseph Stiglitz, ekonomista amerykański, noblista, krytyk neoliberalnej globalizacji.
1944 - Zginął ppor. Arkadiusz Degler ps.”Grad”, Szefa Sztabu Armii Ludowej na Okręg Częstochowski, członka ZWM.
1948 - Urodził się Guy Standing, brytyjski ekonomista, specjalista w zakresie rynku pracy, profesor University of London, twórca i współprzewodniczący Basic Income Earth Network.
1950 - Amerykański senator Joseph McCarthy oskarżył 200 pracowników Departamentu Stanu o bycie komunistami.
2001 - 9 osób zginęło, gdy łódź podwodna USS Greeneville staranowała japoński kuter rybacki u wybrzeży Hawajów.
?