Powstanie Mazowiecka Komisja Porozumiewawcza LiD

[2007-07-04 01:40:22]

3 lipca w siedzibie Socjaldemokracji Polskiej w Warszawie odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli mazowieckich władz partii - sygnatariuszy porozumienia Lewicy i Demokratów: Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Socjaldemokracji Polskiej, Partii Demokratycznej-demokraci.pl i Unii Pracy.

Uczestnicy spotkania omówili skutki podpisania Deklaracji Programowej LiD dla współpracy czterech partii w województwie mazowieckim. Wyrażono wolę podpisania w najbliższym czasie wojewódzkiego porozumienia LiD. W ramach porozumienia zostanie utworzona Mazowiecka Komisja Porozumiewawcza LiD, której celem będzie inicjowanie działań o charakterze politycznym oraz koordynowanie i monitoring współpracy LiD w miastach i powiatach województwa. Na posiedzenia Komisji będą zapraszani radni LiD w Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Za priorytety uznano przygotowanie mazowieckiego LiD do wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz Sejmu i Senatu, a także doprowadzenie do utworzenia struktur Lewicy i Demokratów w postaci lokalnych porozumień w największych miastach województwa mazowieckiego. Takie porozumienia powinny zostać zawarte do końca 2007 roku.

W czasie dyskusji wyrażono wolę otwarcia się na współpracę z innymi partiami i organizacjami, które utożsamiają się z Deklaracją Programową LiD.

Uzgodniono, że gospodarze spotkań mazowieckiego porozumienia Lewicy i Demokratów będą zmieniać się rotacyjnie. Kolejne spotkanie odbędzie się 17 lipca w siedzibie SLD.

Bartosz Machalica


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


27 czerwca:

1869 - W Kownie urodziła się Emma Goldman, teoretyczka anarchizmu, bojowniczka o prawa kobiet.

1875 - Zjazd zjednoczeniowy niemieckiej socjaldemokracji w Gotha. We wspólną partię łączą się niemieccy zwolennicy Marksa i Lassalle'a.

1880 - Urodziła się Helen Keller, amerykańska głuchoniewidoma pisarka, pedagożka i działaczka społeczna. Była członkinią Socjalistycznej Partii Ameryki i związku zawodowego Robotników Przemysłowych Świata. Działała na rzecz praw wyborczych kobiet, praw pracowni

1893 - USA: Krach na giełdzie nowojorskiej.

1905 - Doszło do buntu załogi na pancerniku rosyjskiej floty czarnomorskiej Potiomkin.

1947 - Urodził się Tron Øgrim, norweski pisarz, dziennikarz i lewicowy działacz polityczny.

1952 - Gwatemala: Postępowy prezydent Jacobo Arbenz ogłosił reformę rolną.

1960 - Zmarł Harry Pollitt, brytyjski działacz komunistyczny. Współzałożyciel KP Wlk. Brytanii w 1920, od 1956 jej przewodniczący.

1969 - USA: Stonewall riots – nowojorskie zamieszki, które wybuchły na tle dyskryminacji mniejszości seksualnych po ataku policji na pub "Stonewall Inn". Zapoczątkowało to amerykański i światowy ruch walki o prawa mniejszości seksualnych.

1973 - Zmarł Earl Browder, przywódca Partii Komunistycznej USA w latach 1932-45.

1978 - Pierwszy Polak w kosmosie - w locie statku kosmicznego Sojuz 30 uczestniczył Mirosław Hermaszewski.

1993 - Irak: USA zbombardowały siedzibę irackiego wywiadu - na Bagdad spadły 23 pociski "Tomahawk".

2010 - Na Islandii zalegalizowano małżeństwa osób tej samej płci.

2010 - Umiarkowani członkowie partii Synaspismós opuścili koalicję SYRIZA i utworzyli partię Demokratyczna Lewica (DIMAR).

2013 - Kevin Rudd (ALP) został po raz drugi premierem Australii.

2019 - Socjaldemokratka Mette Frederiksen objęła urząd premiera Danii.

2020 - Zmarł Belaid Abdessalam, algierski polityk Frontu Wyzwolenia Narodowego, minister, premier Algierii (1992–1993)


?
Lewica.pl na Facebooku