Wrocław: Pikieta OZZPiP i WZZ "Sierpień 80"
[2007-07-12 20:36:20]
Zgromadzenie miało na celu pokazanie, jak stwierdzili organizatorzy, iż protesty pracowników służby zdrowia mają miejsce nie tylko w Warszawie i że istnieje silny sprzeciw wobec prywatyzacji sektora ochrony zdrowia. Uczestnicy trzymali transparenty zawierające hasła: "Dość wyzysku", "Kto się boi pielęgniarek?" oraz "Popieramy protest pielęgniarek". Dziękuję OPZZ, Forum Związków Zawodowych, a w szczególności związkowi, który jest z nami od początku czyli "Sierpniowi 80". Pieniądze na służbę zdrowia by się znalazły, ale rząd woli je trwonić na konflikty zbrojne w Afganistanie czy Iraku - powiedziała Lilliana Pietrowska, przewodnicząca dolnośląskich struktur OZZPiP. Z kolei Ewa Groszewska z WZZ "Sierpień 80" dodała: Nasz protest ma również na celu zwrócenie uwagi na sytuację w służbie zdrowia, która została postawiona pod ścianą komercjalizacji. Placówkom zdrowia nakazuje się by zachowywały się jak spółki handlowe dążące do zysku - stwierdziła związkowczyni. Do pikietujących licznie dołączali mieszkańcy miasta dając wyraz szerokiego poparcia dla protestujących pielęgniarek i położnych. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
8 lutego:
1805 - Urodził się Louis Auguste Blanqui, francuski socjalista utopijny, działacz i rewolucjonista.
1858 - Urodził się Szymon Dickstein (Diksztajn), pseudonim Jan Młot, jeden z prekursorów polskiego ruchu socjalistycznego, działacz Wielkiego Proletariatu, popularyzator marksizmu, tłumacz pierwszego tomu „Kapitału”.
1894 - W Warszawie rozpoczął się II Zjazd PPS, który wybrał pierwsze kierownictwo partii, Centralny Komitet Robotniczy oraz postanowił wydawać pismo "Robotnik".
1905 - 3000 robotników strajkowało o w hucie Hantkego w Rakowie k. Częstochowy, domagając się m.in. 8-godzinnego dnia pracy i podwyżki płacy o 30%.
1919 - Wydano dekret uznający związki zawodowe za reprezentację ogółu pracowników.
1921 - Zmarł Piotr Kropotkin, rosyjski uczony i rewolucjonista, z racji arystokratycznego pochodzenia i znaczenia dla ruchu anarchistycznego przełomu wieków, zwany anarchistycznym księciem.
1924 - W Carson City w USA przeprowadzono pierwszą na świecie egzekucję w komorze gazowej.
1962 - Paryska policja zamordowała 9 związkowców z CGT uczestniczących w demonstracji przeciwko OAS i wojnie w Algierii.
1963 - Władze USA zakazały swoim obywatelom podróży na Kubę.
2008 - Partia Polska Lewica została zarejestrowana przez Sąd Okręgowy w Warszawie.
?