USA: Tommy Thompson wycofuje się z wyścigu o prezydencką nominację
[2007-08-13 12:10:01]
![]() Wierzę, że moje doświadczenie jako gubernatora i sekretarza dało mi doświadczenie wystarczające aby piastować urząd prezydenta - powiedział 65-letni Thompson reporterom na konferencji prasowej w Milwaukee, gdzie ogłosił swoją decyzję. Jednak muszę respektować decyzję wyborców. Z dniem dzisiejszym wycofuję się z kampanii, ale nie zamierzam zaprzestać mojej walki o ubezpieczenia zdrowotne i dobrobyt Amerykanów - dodał. Thompson sprawował urząd gubernatora przez rekordowe cztery kadencje (1987-2001). Zyskał uznanie jako efektywny szef stanowej władzy wykonawczej, prowadzący umiarkowaną politykę, polegającą na tworzeniu miejsc pracy i reformach szkolnictwa. Popierał także, w odróżnieniu od większości liczących się republikanów, rozszerzenie stosowania ubezpieczeń zdrowotnych. Ze stanowiska gubernatora ustąpił w połowie czwartej kadencji, aby zostać sekretarzem zdrowia w gabinecie Busha. Na tym stanowisku nie zaznaczył się jednak niczym szczególnym. Opuścił administrację na początku drugiej kadencji prezydenta. Jego kampania prezydencka, mimo długoletniej obecności publicznej, zakończyła się fiaskiem z powodu kiepskich wyników sondażowych oraz braku funduszy. Zgodnie z owymi sondażami, jedynymi kandydatami republikanów, którzy mają szansę na zdobycie delegatów na konwencję nominacyjną są były burmistrz Nowego Jorku Rudolph Giuliani, senator John McCain z Arizony, były gubernator Massachusetts Mitt Romney, senator Sam Brownback z Kansas, były gubernator Arkansas Mike Huckabee oraz były senator Fred Thompson z Tennessee, który jeszcze oficjalnie nie zgłosił kandydatury. Dotychczas w trakcie kampanii wycofało się dwóch kandydatów. Były gubernator Iowa Tom Vilsack po stronie demokratów oraz były gubernator Wirginii Jim Gilmore wśród republikanów. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
11 lutego:
1900 - W Charkowie została założona podziemna Rewolucyjna Partia Ukrainy (RUP).
1916 - W USA Emma Goldman została aresztowana za wykład o kontroli urodzeń.
1937 - Po uznaniu związku zawodowego United Auto Workers Union przez zarząd firmy, zakończył się strajk okupacyjny w zakładach General Motors.
1941 - Zmarł torturowany przez hitlerowców Rudolf Hilferding, austriacki ekonomista, polityk i publicysta, jeden z teoretyków austromarksizmu.
1948 - Zmarł Siergiej Eisenstein, wybitny radziecki reżyser, scenarzysta, montażysta, operator filmowy, scenograf filmowy i teatralny oraz teoretyk filmu.
1981 - 8 robotników zostało zostało napromieniowanych po wycieku wody z układu chłodzenia w elektrowni atomowej Sequoyah 1 w stanie Tennessee.
1990 - Po 27 latach spędzonych w więzieniu Nelson Mandela wyszedł na wolność.
2006 - Wiceprezydent USA Dick Cheney postrzelił na polowaniu teksańskiego biznesmena Harry'ego Whittingtona.
2007 - W Portugalii odbyło się nieważne z powodu niskiej frekwencji referendum w sprawie liberalizacji prawa aborcyjnego.
2011 - Po wielodniowych manifestacjach ustąpił prezydent Egiptu H. Mubarak.
?