Warszawa: "Odwołanie Giertycha, czas na kielicha!"

[2007-08-13 21:44:49]

13 sierpnia o godzinie 12.00 przed Sejmem odbył się happening Stowarzyszenia Młoda Socjaldemokracja z okazji odwołania Romana Giertycha ze stanowiska Ministra Edukacji Narodowej.

Młodzi Socjaldemokraci z entuzjazmem przyjęli wieści o odwołaniu ministra. Pod Sejmem została otwarta z hukiem butelka szampana a kolejne trzy przygotowane dla Ministra Sprawiedliwości – Zbigniewa Ziobro oraz Minister Finansów – Zyty Gilowskiej już się mrożą.

Pragniemy głęboko wyrazić swoją satysfakcję z faktu odwołania Romana Giertycha z funkcji Ministra Edukacji Narodowej. Polscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice w końcu odpoczną od absurdalnych i groteskowych pomysłów pana Ministra - wznosił toast przewodniczący SMS Paweł Jezierski.

"Dorobek" tego "edukacyjnego skrzata" to "brunatne" mundurki, amnestia maturalna, podziały w środowisku nauczycielskim i zmurszały kanon lektur szkolnych – dodaje w stanowisku rzecznik prasowy SMS Remigiusz Zagórski.

Młodzi Socjaldemokraci podkreślają, że nowy minister edukacji Ryszard Legutko będzie równie złym ministrem, o czym świadczyć ma gburowatość obecnego ministra podczas udziału w programie TVP3 "Młodzież Kontra". Trudno mieć dobre zdanie o kimś, kto nie podaje młodzieży ręki i zachowuje się lekceważąco w stosunku do młodzieży w ich własnym programie. Ten pan na stanowisku Ministra Edukacji Narodowej to pomyłka – stwierdził Paweł Jezierski.

Remigiusz Zagórski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


9 lutego:

1905 - Rewolucja 1905 r.: przed Hutą Katarzyna w Sosnowcu rosyjskie wojsko otworzyło ogień do protestujących robotników kilku zakładów pracy, zabijając 40 i raniąc około 150 osób.

1919 - W Warszawie ukazał się 1. numer tygodnika "Przełom", organu KPRP.

1926 - Podczas demonstracji bezrobotnych w Kaliszu doszło do starć z policją i wojskiem; zginęło 9 demonstrantów, a 60 zostało rannych

1931 - Urodził się Thomas Bernhard, austriacki pisarz i dramaturg, uważany za jednego z najwybitniejszych reprezentantów literatury niemieckojęzycznej.

1938 - XIII Brygada Międzynarodowa im. Jarosława Dąbrowskiego jako jedna z ostatnich jednostek wojsk republikańskich opuściła Hiszpanię, przekraczając granicę z Francją.

1943 - Urodził się Joseph Stiglitz, ekonomista amerykański, noblista, krytyk neoliberalnej globalizacji.

1944 - Zginął ppor. Arkadiusz Degler ps.”Grad”, Szefa Sztabu Armii Ludowej na Okręg Częstochowski, członka ZWM.

1948 - Urodził się Guy Standing, brytyjski ekonomista, specjalista w zakresie rynku pracy, profesor University of London, twórca i współprzewodniczący Basic Income Earth Network.

1950 - Amerykański senator Joseph McCarthy oskarżył 200 pracowników Departamentu Stanu o bycie komunistami.

2001 - 9 osób zginęło, gdy łódź podwodna USS Greeneville staranowała japoński kuter rybacki u wybrzeży Hawajów.


?
Lewica.pl na Facebooku