Warszawa: Ikonowicz wzywa Borowskiego do debaty
[2007-10-02 23:45:54]
![]() Wszyscy, którzy słuchali debaty, wiedzą, że ci panowie właściwie się nie różnili w swojej prawicowości, proatlantyckości, prowojenności i poparciu sztywnego wzorca, w którym nie mieszczą się pojęcia jak np. zasada sprawiedliwości społecznej – powiedział na zwołanej dziś w Sejmie konferencji prasowej Piotr Ikonowicz, komentując debatę Jarosława Kaczyńskiego z Aleksandrem Kwaśniewskim. Stwierdził, że kandyduje, ponieważ wiedział, że w dyskusji zabraknie głosu lewicy. Chcę wezwać do debaty uzurpatorów, przebierańców! Mam na myśli udawaną lewicę z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, która wsparła się bankrutami politycznymi z dawnej Unii Wolności z panią Bochniarzową i jej Lewiatanem – zwrócił się do LiDu i imiennie Marka Borowskiego, aby rozmawiać o problemach polskiego społeczeństwa i ludzi pracy. W opinii szefa Nowej Lewicy dużo się mówi o wolności, ale źle rozumianej: Wolność zaczyna się po pracy, gdy człowiek decyduje gdzie idzie, co robi i z kim robi. My będziemy propagowali realizację hasła 3x8: 8 godzin pracy, 8 godzin wypoczynku, 8 godzin snu. Ikonowicz i Samoobrona chcą przywrócić w Polsce godność pracy i poszanowanie pracownika. Chcą też rozmawiać o polskiej emigracji oraz o podatkach: Wczoraj brałem udział w debacie w TV Biznes, gdzie przedstawiciel LiDu pan Święcicki opowiadał się za podatkiem liniowym. Podatek ten w żadnym kraju starej unii nie występuje i występować nie będzie, bo tylko progresja zapobiega procesowi, że bogaci się bogacą, a biedni biednieją. Tematy debaty Ikonowicz-Borowski miałyby dotyczyć między innymi: systemu podatkowego, płac roboczych, czasu pracy, inwazji w Iraku i Afganistanie oraz tarczy antyrakietowej. Według "jedynki" warszawskiej Samoobrony odmowa debaty będzie oznaczać przyznanie się Marka Borowskiego do winy. Ikonowicz oraz rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski wezwali także telewizję publiczną oraz komitety wyborcze do przeprowadzenia debat programowych siedmiu komitetów ogólnopolskich. Szczególnie ujęli się za Polską Partią Pracy, bo jak powiedzieli – nie ma żadnych demokratycznie uzasadnionych powodów do wykluczania jej z debaty. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
8 lutego:
1805 - Urodził się Louis Auguste Blanqui, francuski socjalista utopijny, działacz i rewolucjonista.
1858 - Urodził się Szymon Dickstein (Diksztajn), pseudonim Jan Młot, jeden z prekursorów polskiego ruchu socjalistycznego, działacz Wielkiego Proletariatu, popularyzator marksizmu, tłumacz pierwszego tomu „Kapitału”.
1894 - W Warszawie rozpoczął się II Zjazd PPS, który wybrał pierwsze kierownictwo partii, Centralny Komitet Robotniczy oraz postanowił wydawać pismo "Robotnik".
1905 - 3000 robotników strajkowało o w hucie Hantkego w Rakowie k. Częstochowy, domagając się m.in. 8-godzinnego dnia pracy i podwyżki płacy o 30%.
1919 - Wydano dekret uznający związki zawodowe za reprezentację ogółu pracowników.
1921 - Zmarł Piotr Kropotkin, rosyjski uczony i rewolucjonista, z racji arystokratycznego pochodzenia i znaczenia dla ruchu anarchistycznego przełomu wieków, zwany anarchistycznym księciem.
1924 - W Carson City w USA przeprowadzono pierwszą na świecie egzekucję w komorze gazowej.
1962 - Paryska policja zamordowała 9 związkowców z CGT uczestniczących w demonstracji przeciwko OAS i wojnie w Algierii.
1963 - Władze USA zakazały swoim obywatelom podróży na Kubę.
2008 - Partia Polska Lewica została zarejestrowana przez Sąd Okręgowy w Warszawie.
?