Warszawa: O przyszłości rad pracowników

[2007-11-05 20:20:00]

29 października na zaproszenie Instytutu Spraw Obywatelskich w Centrum Dialogu Spłecznego spotkali się przedstawiciele ok. 150 rad pracowników (ok. 5 proc. wszystkich rad w kraju). Spotkanie zamykało program szkoleń dla członków rad pracowników w różnych miastach Polski pt. "Jak sobie dawać radę z pracodawcą".

Przeszkolonych zostało ponad 500 osób; średnia ewaluacja poziomu zajęć w skali 1-6 wyniosła 5.

Tym razem na spotkaniu w Warszawie dyskutowano o nowelizacji ustawy będącej podstawą funkcjonowania rad pracowników. Instytut przedstawił projekt zmian przyjęty po korektach przez zgromadzonych. Zasadniczy cel nowelizacji to przyznanie większych kompetencji radom pracowników. Powołano Komitet Koordynacyjny akcji na rzecz nowelizacji i wystąpiono z apelem do wszystkich pozostałych rad pracowników o deklarację poparcia dla projektu.

O ogólnopolskiej kampanii Instytutu Spraw Obywatelskich na rzecz rozwoju ruchu rad pracowników i zmiany dotyczących ich przepisów więcej dowiedzieć się można na stronie: www.radypracownikow.info.

Michał Sobczyk


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


12 lutego:

1906 - We Lwowie rozpoczął swe obrady VIII Zjazd PPS, który zaaprobował taktykę lewicy partyjnej.

1921 - Urodził się Raniero Panzieri, włoski polityk, pisarz i teoretyk marksistowski, znany jako założyciel operaizmu.

1926 - Powstała lewicowa partia ludowa Stronnictwo Chłopskie; programowo zbliżona do PSL "Wyzwolenie"; prezes - Andrzej Waleron.

1970 - W izraelskim nalocie na zakłady metalowe koło Abu Zabal w Egipcie zginęło 70 osób.

1988 - Zmarł Witold Kula, historyk, w latach 1950–1986 profesor Uniwersytetu Warszawskiego, przedstawiciel polskiej szkoły historii społeczno-gospodarczej.

1989 - Zmarł Thomas Bernhard, austriacki pisarz i dramaturg, uważany za jednego z najwybitniejszych reprezentantów literatury niemieckojęzycznej.

2008 - W USA zakończył się 3-miesięczny strajk scenarzystów.


?
Lewica.pl na Facebooku