"Ordynacka": Spotkanie z Napieralskim

[2008-06-26 16:23:26]

Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski spotkał się wczoraj z kierownictwem Stowarzyszenia "Ordynacka".

Przypomnijmy, że dwa miesiące wcześniej, Rada Naczelna Stowarzyszenia podjęła decyzję o zawieszeniu współpracy z SLD.

W trakcie dyskusji omówiono bilans przeszłej współpracy między SLD a "Ordynacką" a zwłaszcza jej perspektywy w takich dziedzinach, jak: ochrona środowiska, służba zdrowia, edukacja, polityka medialna, spółdzielczość, polityka międzynarodowa ze szczególnym uwzględnieniem wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Przewodniczący SLD i Komitet Wykonawczy "Ordynackiej" zdecydowali po dyskusji o powołaniu zespołu, który rozważy zasadność i ewentualny zakres i formy współpracy z SLD.

Zespół powinien przedstawić swoją opinię na najbliższym posiedzeniu Rady Naczelnej Stowarzyszenia "Ordynacka" we wrześniu 2008 roku.

Marcin Garwacki


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


8 lutego:

1805 - Urodził się Louis Auguste Blanqui, francuski socjalista utopijny, działacz i rewolucjonista.

1858 - Urodził się Szymon Dickstein (Diksztajn), pseudonim Jan Młot, jeden z prekursorów polskiego ruchu socjalistycznego, działacz Wielkiego Proletariatu, popularyzator marksizmu, tłumacz pierwszego tomu „Kapitału”.

1894 - W Warszawie rozpoczął się II Zjazd PPS, który wybrał pierwsze kierownictwo partii, Centralny Komitet Robotniczy oraz postanowił wydawać pismo "Robotnik".

1905 - 3000 robotników strajkowało o w hucie Hantkego w Rakowie k. Częstochowy, domagając się m.in. 8-godzinnego dnia pracy i podwyżki płacy o 30%.

1919 - Wydano dekret uznający związki zawodowe za reprezentację ogółu pracowników.

1921 - Zmarł Piotr Kropotkin, rosyjski uczony i rewolucjonista, z racji arystokratycznego pochodzenia i znaczenia dla ruchu anarchistycznego przełomu wieków, zwany anarchistycznym księciem.

1924 - W Carson City w USA przeprowadzono pierwszą na świecie egzekucję w komorze gazowej.

1962 - Paryska policja zamordowała 9 związkowców z CGT uczestniczących w demonstracji przeciwko OAS i wojnie w Algierii.

1963 - Władze USA zakazały swoim obywatelom podróży na Kubę.

2008 - Partia Polska Lewica została zarejestrowana przez Sąd Okręgowy w Warszawie.


?
Lewica.pl na Facebooku