ZKDP: Radykalny spadek "Dziennika"

[2008-08-06 23:25:56]

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy podał dane na temat sprzedawalności polskich dzienników w czerwcu bieżącego roku.

Pierwsze miejsce zajmuje "Fakt", którego średnia sprzedaż w czerwcu 2008 r. wyniosła 478.106 egzemplarzy i była minimalnie wyższa niż w maju 2008 r. i o ponad 10 tys. niższa niż w czerwcu 2007 r.

Średnia sprzedaż zajmującej drugie miejsce w rankingu "Gazety Wyborczej" wyniosła w czerwcu 2008 r. 380.571 egzemplarzy i była o prawie 29 tys. niższa niż miesiąc wcześniej i o ponad 35 tys. niższa niż rok wcześniej.

Na trzecim miejscu jest "Super Express", który w czerwcu 2008 r. zanotował średnią sprzedawalność na poziomie 197.699 egzemplarzy, czyli o prawie 7 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o prawie 4 tys. więcej niż rok wcześniej.

Na czwartym miejscu jest "Rzeczpospolita", której średnia sprzedaż w czerwcu 2008 r. wyniosła 135.988 egzemplarzy, czyli o ponad 1 tys. mniej niż w maju 2008 r. i o prawie 5 tys. mniej niż w czerwcu 2007 r.

Na piąte miejsce spadł "Dziennik", którego średnia sprzedaż w czerwcu 2008 r. wyniosła 92.649 egzemplarzy i była o ponad 26 tys. niższa niż miesiąc wcześniej i o ponad 85 tys. niższa niż rok wcześniej.

Dalsze miejsca zajmują: "Gazeta Prawna" – 70.964 (o ponad 4 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i minimalnie więcej niż rok wcześniej), "Przegląd Sportowy" – 69.464 (o ponad 5 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o ponad 4 tys. więcej niż rok wcześniej), "Puls Biznesu" – 18.234 (minimalnie mniej niż w maju 2008 r. i o ponad 2 tys. mniej niż w czerwcu 2007 r.), "Parkiet" – 10.066 (o prawie 1 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 2 tys. mniej niż rok wcześniej).

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


22 czerwca:

1848 - W Paryżu rozpoczęło się powstanie robotnicze tzw. dni czerwcowe.

1879 - Urodziła się Huda Szarawi, jedna z prekursorek feminizmu w Egipcie, współtwórczyni Egipskiej Unii Feministycznej.

1899 - Urodził się Michał Kalecki, wybitny ekonomista polski. Członek PAN. Politycznie sympatyzował z lewicą, przed wojną z Komunistyczną Partią Polski.

1905 - Wybuch Powstania Łódzkiego. Robotnicy budują barykady i ścierają się z wojskami carskimi. Po stronie powstańców walczą bojowcy partii lewicowych. Walki trwają do 25 czerwca. Ginie kilkaset osób, gł. cywilów. Wojska carskie tracą kilkudziesięciu zabitych

1908 - Na Ślasku Cieszyńskim powstało Stowarzyszenie Młodzieży Robotniczej „Siła”.

1935 - W Warszawie zmarł Szymon Askenazy, wybitny historyk związany z centrolewicą.

1936 - Komisja Centralna Związków Zawodowych (KCZZ) uchwaliła protest przeciwko krwawym represjom wobec robotników i złożyła hołd poległym z rąk policji.

1937 - W Moskwie aresztowano a następnie zabito działacza KPP i redaktora organu prasowego KW Międzynarodówki Komunistycznej Maksymiliana Horwitz-Waleckiego.

1986 - Hiszpania: Po wyborach parlamentarnych do władzy powrócili socjaldemokraci z PSOE.

2016 - Virginia Raggi (M5S) jako pierwsza kobieta objęła urząd burmistrza Rzymu.


?
Lewica.pl na Facebooku