Warszawa: Spotkanie z Ambasador Kuby
[2008-09-20 21:53:27]
![]() Kampania na rzecz uwolnienia Kubańczyków prowadzona jest od kilku lat w różnych krajach. W jej ramach zebrano już wiele tysięcy podpisów, w tym 9 noblistów. Ambasador mówiła o sytuacji prawnej "Piątki", warunkach w jakich są więzieni oraz walce o uchylenie wyroków. Następnie wyświetlono filmy dokumentujące sprawę. Podczas spotkania poruszono również kwestie bieżącej sytuacji politycznej. 29 października w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ odbędzie się głosowanie nad wnioskiem strony kubańskiej, postulującym zniesienie amerykańskiej blokady nałożonej na wyspę. Głosowanie w tej sprawie odbywa się corocznie od 15 lat i spotyka się z poparciem prawie wszystkich krajów świata, jednak blokowane jest przez USA i ich najbliższych sojuszników. Władze Kuby wkrótce przekażą Sekretarzowi Generalnemu ONZ raport prezentujący skutki blokady na przestrzeni ostatniego roku. Zainteresowanie uczestników spotkania wzbudzały między innymi kwestie likwidacji skutków huraganów, które niedawno nawiedziły Kubę oraz współpraca z krajami Ameryki Łacińskiej. Na pytanie o stosunki kubańsko-rosyjskie Ambasador powiedziała o podpisanych ostatnio porozumieniach gospodarczych i naukowo-technicznych. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
22 czerwca:
1848 - W Paryżu rozpoczęło się powstanie robotnicze tzw. dni czerwcowe.
1879 - Urodziła się Huda Szarawi, jedna z prekursorek feminizmu w Egipcie, współtwórczyni Egipskiej Unii Feministycznej.
1899 - Urodził się Michał Kalecki, wybitny ekonomista polski. Członek PAN. Politycznie sympatyzował z lewicą, przed wojną z Komunistyczną Partią Polski.
1905 - Wybuch Powstania Łódzkiego. Robotnicy budują barykady i ścierają się z wojskami carskimi. Po stronie powstańców walczą bojowcy partii lewicowych. Walki trwają do 25 czerwca. Ginie kilkaset osób, gł. cywilów. Wojska carskie tracą kilkudziesięciu zabitych
1908 - Na Ślasku Cieszyńskim powstało Stowarzyszenie Młodzieży Robotniczej „Siła”.
1935 - W Warszawie zmarł Szymon Askenazy, wybitny historyk związany z centrolewicą.
1936 - Komisja Centralna Związków Zawodowych (KCZZ) uchwaliła protest przeciwko krwawym represjom wobec robotników i złożyła hołd poległym z rąk policji.
1937 - W Moskwie aresztowano a następnie zabito działacza KPP i redaktora organu prasowego KW Międzynarodówki Komunistycznej Maksymiliana Horwitz-Waleckiego.
1986 - Hiszpania: Po wyborach parlamentarnych do władzy powrócili socjaldemokraci z PSOE.
2016 - Virginia Raggi (M5S) jako pierwsza kobieta objęła urząd burmistrza Rzymu.
?