Finlandia: Zielone Kobiety złożą doniesienie na Jussiego Halla-aho
[2008-11-14 18:38:23]
![]() Organizację oburzył wpis na blogu polityka z 2006 roku w którym pisze on o imigracji i gwałtach. Sprawę ujawniła gazeta "Vihreä lanka". Liczba gwałtów wzrasta. W związku z tym, że coraz więcej kobiet padnie ofiarą gwałtów, mam nadzieje, że będą to właściwe kobiety - zielone i lewicowe reformatorki oraz ich wyborczynie. Lepiej by były to one niż ktokolwiek inny. Na ludzi tego pokroju nie działa nic innego jak tylko fakt, że ich ich multikulturalistyczne poglądy zadziałają przeciwko nim samym - napisał helsiński radny. W komentarzu to własnego wpisu Jussi Halla-aho stwierdził, że cieszyłby się gdyby grupa imigrantów zgwałciła byłą deputowaną Ligi Zielonych Rosę Meriläinen. Potem jednak usunął tę opinię ze strony. Pisanie o konkretnych osobach w tym kontekście nie było mądre i dlatego usunąłem ten komentarz. Osobiście jednak wciąż tak uważam - powiedział Halla-aho gazecie "Helsingin Sanomat". Moje opinie są znane od dwóch i pół roku. To, że o sprawie zrobiło się głośno teraz, po moim sukcesie w wyborach, wielu mówi o prawdziwych motywach działania Zielonych Kobiet - dodał. Halla-aho jest bezpartyjny, radnym Helsinek został z listy partii Prawdziwi Finowie (Perussuomalaiset/Sannfinländarna). W swojej kampanii wyborczej skupiał się na na krytyce polityki imigracyjnej i sposobach integracji imigrantów w społeczeństwie fińskim. Prawdziwi Finowie to ugrupowanie o charakterze konserwatywnym i nacjonalistycznym powstałe po rozwiązaniu Fińskiej Partii Wiejskiej (Suomen Maaseudun Puolue) w 1995 roku. Jej liderem jest Timo Soini. Posiada 5 deputowanych w parlamencie (Eduskunta/Riksdag). |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
20 czerwca:
1929 - Urodził się Jean Baudrillard, francuski socjolog i filozof kultury. Był jednym z inicjatorów nurtu postmodernistycznego w teorii społecznej oraz radykalnym krytykiem współczesnego społeczeństwa i kultury.
1930 - Wybrano Tymczasowy Komitet Wykonawczy Centrolewu w składzie: Mieczysław Niedziałkowski, Stanisław Wrona, Michał Róg, Władysław Kiernik, Wacław Bitner, Adam Chądzyński.
1936 - Kraków: Zorganizowane przez Towarzystwo Uniwersytetu Robotniczego (TUR) Dni Kultury Robotniczej z udziałem TUR z ok. 100 miejscowości.
1937 - Andreu Nin, kataloński socjalista, lider POUM został zamordowany przez stalinistów.
1940 - Urodził się Eugen Drewermann, niemiecki teolog, psychoterapeuta, pisarz. Krytyk Kościoła katolickiego. Autor m.in. książki "Kler. Psychologia ideału"
1997 - Nacagijn Bagabandi (MPL) został prezydentem Mongolii.
?