Langenort już dostępny
[2003-06-25 14:59:18]
W związku z licznymi groźbami posłów LPR Komitet Ster postanowił interweniować w Sejmie. „Poseł Robert Strąk od wielu dni publicznie wypowiadając się do mediów, usiłuje zastraszyć organizatorki wizyty statku Langenort. Już 20 czerwca br. otwarcie groził, że rozbije konferencję prasową zaplanowaną na 21 czerwca. Od początku również grozi „obywatelskim aresztowaniem” osobom zaangażowanym w akcję Kobiet na Falach i Komitetu STER. (...) Groźbę ponowił po tym, jak media poinformowały, że statek nie złamał przepisów i przebywa w porcie legalnie. 23 czerwca Poseł Strąk zapowiadał w mediach, że w nocy z 24 na 25 czerwca może dojść we Władysławowie „do przesilenia i konfrontacji”.” – napisano w liście do Marszałka Sejmu Marka Borowskiego. „Poseł Robert Strąk już udowodnił, że jego groźby należy traktować poważnie. Wraz z grupą agresywnych mężczyzn Młodzieży Wszechpolskiej oraz Ligi Rodzin Polskich dopuszczał się przemocy wobec osób zaangażowanych w akcję: obrzucanie jajkami przed Urzędem Miasta we Władysławowie; rzucanie jajkami i wydmuszkami z czerwoną farbą olejną podczas powitania statku, wpływającego do portu i rzucanie obelżywych słów. W celu wytworzenia atmosfery zastraszenia, Poseł Robert Strąk stosuje również inne nieetyczne i naruszające prawo działania, zapowiadając, że wszystkie wchodzące na statek kobiety będą fotografowane, a ich wizerunki zostaną opublikowane w prasie.” – alarmują kobiety. List podobnej treści Komitet Ster wysłał do Senatora Marka Balickiego z prośbą o pomoc. „Zwracamy się z prośbą do Pana Senatora o podjęcie odpowiednich działań, które pozwolą na powstrzymanie Posła Roberta Strąka od zachowań niegodnych posła RP. W szczególności prosimy o podjęcie interwencji u Ministra Sprawiedliwości oraz Ministra Spraw Wewnętrznych.” – czytamy w liście. Od godziny 14.00 Langenorta zwiedzają dziennikarze. Sytuacja w Porcie jest stabilna, demonstruje jedynie grupa kilkunastu mężczyzn z Młodzieży Wszechpolskiej. Straż Graniczna zatrzymała dwóch Wszechpolaków, u których znaleziona puszki z farbą i butelki z rozpuszczalnikiem. Wczoraj we Władysławowie, również bez przeszkód, odbyło się spotkanie z feministycznymi intelektualistkami. Głos zabrały Kinga Dunin, Ewa Graczyk, Agnieszka Graff, Kazimiera Szczuka. posłuchaj krótkiej relacji „Radia Zet” |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
13 lutego:
1921 - Moskwa: Pogrzeb Piotra Kropotkina, jednego z głównych ideologów anarchizmu, przerodził się w ostatnią legalną demonstrację anarchistyczną. Wkrótce potem bolszewicy aresztowali większość anarchistycznych działaczy.
1930 - Powstała Komunistyczna Partia Wietnamu.
1961 - Władze separatystycznej kongijskiej prowincji Katanga ogłosiły śmierć Patrice'a Lumumby.
1991 - 403 irackich cywilów zginęło, gdy amerykańska bomba zniszczyła schron w Bagdadzie.
1996 - W Nepalu wybuchła zbrojna rebelia maoistów w celu obalenia monarchii i wprowadzenia na jej miejsce ustroju komunistycznego.
2008 - Laburzystowski premier Australii Kevin Rudd wygłosił w parlamencie przemówienie, w którym publicznie przeprosił Aborygenów za dyskryminację i prześladowania, w tym praktyki tzw. "skradzionego pokolenia".
?