![](bannery/alterkino.gif)
DPL za okrągłym stołem lewicy, przeciw ustawie o "pomostówkach"
[2008-12-14 17:05:05]
6 grudnia odbyło się posiedzenie Zarządu Krajowego Demokratycznej Partii Lewicy. Podczas spotkania dyskutowano głównie nad sytuacją wewnątrz partii. Władze DPL zobowiązały struktury terenowe do pełnej aktywnosci i działania, które służą do poprawy warunków życia społeczeństwa w trudnym okresie zahamowania gospodarczego w całej gospodarce światowej
Demokratyczna Partia Lewicy wezwała ponadto do sprzeciwu wobec proponowanej przez rząd Donalda Tuska reformy systemu emerytur pomostowych. Zarząd Krajowy ugrupowania przyjął ponadto apel do wszystkich partii lewicowych o szybkie zwołanie okrągłego stołu na równopartnerskich warukach celem zjednoczenia mysli lewicowych w tworzeniu wspólnego frontu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Michał Warecki
|
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
-
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
-
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
-
Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
-
Poszukuję
-
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
-
Historia Czerwona
-
Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
-
Szukam książki
-
Poszukuję książek
-
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
Więcej ogłoszeń...
10 lutego:
1818 - W Warszawie urodził się Gustaw Ehrenberg, poeta i działacz tajnego Stowarzyszenia Ludu Polskiego.
1962 - W Warszawie zmarł rewolucyjny poeta Władysław Broniewski.
1968 - W Wietnamie zakończono operację "Tet".
1980 - W Brazylii została założona lewicowa Partia Pracujących (PT).
1983 - W Jerozolimie jedna osoba zginęła, a 7 zostało rannych w wyniku eksplozji granatu rzuconego przez prawicowego ekstremistę podczas demonstracji lewicowego ruchu pokojowego Pokój Teraz.
?