EPL przeciwko zmianom dyrektywy czasu pracy

[2008-12-17 22:10:58]

17 grudnia Europejska Partia Lewicy wydała oświadczenie związane z głosowaniem w Parlamencie Europejskim dotyczącym zmian dyrektywy czasu w którym wyraża swoją radość z powodu jej odrzucenia.

W dzisiejszym głosowaniu nad zmianami dyrektywy czasu pracy znaczna większość członków Parlamentu Europejskiego odrzuciła tzw. klauzule "opt-out". Zwycięstwo nad dyrektywą zaproponowaną przez Komisję Europejską w czerwcu tego roku było rezultatem eurodemonstracji w Strasburgu zorganizowanej 16 grudnia pod siedzibą Parlamentu Europejskiego - czytamy w dokumencie.

Działacze EPL podkreślają, że tysiące pracowników wzięło udział w protestach przeciwko 65-godzinnemu tygodniowi pracy organizowanych przez Europejską Konfederację Związków Zawodowych, w tym także deputowani partii należący do frakcji Zjednoczona Lewica Europejska/Zielona Lewica Nordycka w Parlamencie Europejskim.

Rezultat głosowania w Parlamencie Europejskim potwierdził, że stanowiska europejskich rządów w demokratyczny sposób mogą ulegać zmianom. Jednakże, Europejska Partia Lewicy wciąż domaga się całkowitego odrzucenia stanowiska Komisji Europejskiej dotyczącego 65-godzinnego tygodnia pracy, który w żadnym kraju nie powinien przekraczać 40 godzin - dodało ugrupowanie.

Paweł Amborski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


13 lutego:

1921 - Moskwa: Pogrzeb Piotra Kropotkina, jednego z głównych ideologów anarchizmu, przerodził się w ostatnią legalną demonstrację anarchistyczną. Wkrótce potem bolszewicy aresztowali większość anarchistycznych działaczy.

1930 - Powstała Komunistyczna Partia Wietnamu.

1961 - Władze separatystycznej kongijskiej prowincji Katanga ogłosiły śmierć Patrice'a Lumumby.

1991 - 403 irackich cywilów zginęło, gdy amerykańska bomba zniszczyła schron w Bagdadzie.

1996 - W Nepalu wybuchła zbrojna rebelia maoistów w celu obalenia monarchii i wprowadzenia na jej miejsce ustroju komunistycznego.

2008 - Laburzystowski premier Australii Kevin Rudd wygłosił w parlamencie przemówienie, w którym publicznie przeprosił Aborygenów za dyskryminację i prześladowania, w tym praktyki tzw. "skradzionego pokolenia".


?
Lewica.pl na Facebooku