WZZ "Sierpień 80" o zwiększeniu nakładów na ratownictwo medyczne
[2009-02-04 17:44:52]
Komisja Krajowa WZZ "Sierpień 80" - Zespół do spraw Służby Zdrowia i Ratownictwa Medycznego rozumie, że w obecnej sytuacji narastającego kryzysu finansów publicznych będzie to zadanie trudne, niemniej jednak ratownictwo medyczne zasługuje na dofinansowanie z uwagi na cele i zadania jakie postawiła przed nim Ustawa o państwowym ratownictwie medycznym - czytamy w liście. Zdaniem zespołu ratownictwo medyczne powinno być traktowane jako jedna ze służb zabezpieczających bezpieczeństwo państwa. Związkowcy dodają, że ustawodawca nałożył na jednostki ratownictwa medycznego obowiązki, za którymi nie poszły jednak środki finansowe, licząc na finansowanie ze strony samorządów. W tej sytuacji ratownictwo medyczne nastawione zostało na zarabianie wszelkimi sposobami na siebie oraz cięcie kosztów, jak chociażby poprzez powołanie zespołów wyjazdowych w obsadzie 2 osobowej, które w praktyce nie zdają egzaminu. Ratownictwo medyczne zmuszane jest do rezygnacji z inwestycji, co odbija się negatywnie na jakości świadczonych usług a niejednokrotnie prowadzić może do zagrożenia życia lub zdrowia pacjenta - piszą działacze "Sierpnia 80". Zespół do spraw Służby Zdrowia i Ratownictwa Medycznego proponuje własne pomysły na reformę ratownictwa medycznego, a wśród nich m.in.: scentralizowanie ratownictw medycznego i powołanie "policji medycznej" o czytelnie określonych kompetencjach i zadaniach, usprawnienie i uszczelnienie wydatkowania środków finansowych, aby środki przekazywane były na ratownictwo a nie mnożenie struktur biurokratycznych, wprowadzenie obowiązkowego szkolenia paramedycznego w gimnazjach, w ramach lekcji biologii oraz wprowadzenie nadzoru ekonomicznego nad służbą zdrowia przez menadżerów, a nie lekarzy. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
23 czerwca:
1818 - W Krakowie odbył się uroczysty pogrzeb Tadeusza Kościuszki, przywódcy Insurekcji.
1905 - Bojowiec PPS Stefan Aleksander Okrzeja został skazany na karę śmierci.
1937 - Decyzją Sztabu Generalnego Hiszpańskiej Armii Ludowej utworzono 150 Brygadę Międzynarodową im. Jarosława Dąbrowskiego, przekształconą następnie w XIII Brygadę Międzynarodową.
1944 - 5 Brygada AK Z. Szendzielarza "Łupaszki" zabiła w zamieszkanej gł. przez Litwinów wsi Dubinki 27 cywilów, w tym kobiety i dzieci.
1949 - Otwarto dworzec kolejowy Warszawa Śródmieście.
1949 - Rozpoczęto budowę Nowej Huty.
1950 - Szwajcarskie Zgromadzenie Federalne odmówiło przyznania praw wyborczych kobietom.
1956 - W Egipcie kobiety uzyskały czynne i bierne prawa wyborcze.
1974 - Na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w RFN Polska, mająca już zapewniony awans do II rundy, pokonała w trzecim meczu grupowym Włochy 2:1.
1996 - Zmarł Andreas Papandreu, grecki polityk, przywódca socjaldemokratycznej partii PASOK. Stał na czele trzech rządów.
2013 - Opozycyjna lewicowa koalicja wygrała wybory parlamentarne w Albanii.
2016 - Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos i dowódca skrajnie lewicowej partyzantki FARC Timoleón Jiménez (Timoszenko) podpisali w Hawanie porozumienie kończące wojnę domową.
?