Wieluń: ZUGiL zapowiada grupowe zwolnienia

[2009-03-23 17:37:30]

Zarząd największego zakładu w Wieluniu (woj. łódzkie, ok. 25 tys. mieszkańców), Zakładu Urządzeń Galwanicznych i Lakierniczych, zapowiedział zwolnienia grupowe. Utraty pracy obawia się 450 pracowników.

Związkowcy zaproponowali zarządowi skrócenie tygodnia pracy o jeden dzień, porozumienie już zostało podpisane. Będą także bezpłatne urlopy.

Jednak sytuacja nadal jest niepewna. Jeśli zwiększy się sprzedaż, zwolnień uda się uniknąć. Na razie do Powiatowego Urzędu Pracy nie dotarło jeszcze żadne zgłoszenie o planowanych zwolnieniach.

Mateusz Banaś


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


12 lutego:

1906 - We Lwowie rozpoczął swe obrady VIII Zjazd PPS, który zaaprobował taktykę lewicy partyjnej.

1921 - Urodził się Raniero Panzieri, włoski polityk, pisarz i teoretyk marksistowski, znany jako założyciel operaizmu.

1926 - Powstała lewicowa partia ludowa Stronnictwo Chłopskie; programowo zbliżona do PSL "Wyzwolenie"; prezes - Andrzej Waleron.

1970 - W izraelskim nalocie na zakłady metalowe koło Abu Zabal w Egipcie zginęło 70 osób.

1988 - Zmarł Witold Kula, historyk, w latach 1950–1986 profesor Uniwersytetu Warszawskiego, przedstawiciel polskiej szkoły historii społeczno-gospodarczej.

1989 - Zmarł Thomas Bernhard, austriacki pisarz i dramaturg, uważany za jednego z najwybitniejszych reprezentantów literatury niemieckojęzycznej.

2008 - W USA zakończył się 3-miesięczny strajk scenarzystów.


?
Lewica.pl na Facebooku