"Rzeczpospolita": Spadek cen mieszkań w Polsce

[2009-06-08 13:00:03]

Spadek popytu na mieszkania, obserwowalny w wielu rejonach świata, dotknął również Polskę. W niektórych największych aglomeracjach w kraju związany z tym spadek cen mieszkań w ofercie sięgnął około 25 proc.

Jak ocenia indagowana przez Rzeczpospolitą Katarzyna Kuniewicz, w 2009 r. ceny mieszkań mogą spaść o dalszych kilkanaście procent.

W pierwszym kwartale 2009 r. średnie ofertowe ceny mieszkań były o 13 proc. niższe niż w odpowiednim okresie ub.r. Miastem, w którym zanonowano niewielki (0,36 proc) wzrost cen ofertowych, pozostaje Warszawa. W Krakowie ceny spadły o 3,4 proc., w Łodzi - o 8,85 proc., w Poznaniu - o 15,73 proc., w Trójmieście - o 16,79 proc., we Wrocławiu - o 24,96 proc.

W Warszawie i Krakowie odnotowano wzrost w porównaniu z cenami ofertowymi na przełomie grudnia i stycznia.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


22 czerwca:

1848 - W Paryżu rozpoczęło się powstanie robotnicze tzw. dni czerwcowe.

1879 - Urodziła się Huda Szarawi, jedna z prekursorek feminizmu w Egipcie, współtwórczyni Egipskiej Unii Feministycznej.

1899 - Urodził się Michał Kalecki, wybitny ekonomista polski. Członek PAN. Politycznie sympatyzował z lewicą, przed wojną z Komunistyczną Partią Polski.

1905 - Wybuch Powstania Łódzkiego. Robotnicy budują barykady i ścierają się z wojskami carskimi. Po stronie powstańców walczą bojowcy partii lewicowych. Walki trwają do 25 czerwca. Ginie kilkaset osób, gł. cywilów. Wojska carskie tracą kilkudziesięciu zabitych

1908 - Na Ślasku Cieszyńskim powstało Stowarzyszenie Młodzieży Robotniczej „Siła”.

1935 - W Warszawie zmarł Szymon Askenazy, wybitny historyk związany z centrolewicą.

1936 - Komisja Centralna Związków Zawodowych (KCZZ) uchwaliła protest przeciwko krwawym represjom wobec robotników i złożyła hołd poległym z rąk policji.

1937 - W Moskwie aresztowano a następnie zabito działacza KPP i redaktora organu prasowego KW Międzynarodówki Komunistycznej Maksymiliana Horwitz-Waleckiego.

1986 - Hiszpania: Po wyborach parlamentarnych do władzy powrócili socjaldemokraci z PSOE.

2016 - Virginia Raggi (M5S) jako pierwsza kobieta objęła urząd burmistrza Rzymu.


?
Lewica.pl na Facebooku