Wenezuela: PSUV organizuje patrole robotnicze i spotkanie partii lewicowych
[2009-09-11 10:28:34]
![]() Według Orlando Castillo z FOF głównym celem patroli będzie walka z imperializmem, po zamachu stanu w Hondurasie i zwiększeniu amerykańskiej obecności wojskowej w Kolumbii, a także obrona nowego prawa edukacyjnego, które zwiększa rolę państwa w publicznym szkolnictwie i definiuje edukację jako jedno z praw człowieka. Wiele ugrupowań opozycyjnych, wspólnie z prywatnymi mediami, wezwało rodziców i nauczycieli do sabotowania nowego prawa. Utworzenie patroli robotniczych związane jest z przekształceniem struktury PSUV w patrole, które mają działać na mniejszej i bardziej lokalnej skali oraz liczyć od 20 do 30 członków, które zastąpią dotychczasowe bataliony, liczące setki działacze. Celem patroli jest organizacja akcji politycznych oraz grup roboczych zajmujących się studiowaniem teorii socjalistycznej. Jak powiedział koordynator ds. mobilizacji w PSUV Dario Vivas, patrole powinny być cały czas obecne na ulicach, jako mechanizm służący obronie interesów ludu. W ramach planu mobilizacji, od 6 do 9 października, w Wenezueli odbędzie się międzynarodowa konferencja partii lewicowych i rewolucyjnych. Podczas konferencji mają odbyć się koncerty, warsztaty, dyskusje, a także uroczyste wspomnienie o latynoamerykańskim rewolucjoniście Ernesto "Che Guevarze, który zginął z rąk wojsk boliwijskich 9 października 1967 roku. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
13 lutego:
1921 - Moskwa: Pogrzeb Piotra Kropotkina, jednego z głównych ideologów anarchizmu, przerodził się w ostatnią legalną demonstrację anarchistyczną. Wkrótce potem bolszewicy aresztowali większość anarchistycznych działaczy.
1930 - Powstała Komunistyczna Partia Wietnamu.
1961 - Władze separatystycznej kongijskiej prowincji Katanga ogłosiły śmierć Patrice'a Lumumby.
1991 - 403 irackich cywilów zginęło, gdy amerykańska bomba zniszczyła schron w Bagdadzie.
1996 - W Nepalu wybuchła zbrojna rebelia maoistów w celu obalenia monarchii i wprowadzenia na jej miejsce ustroju komunistycznego.
2008 - Laburzystowski premier Australii Kevin Rudd wygłosił w parlamencie przemówienie, w którym publicznie przeprosił Aborygenów za dyskryminację i prześladowania, w tym praktyki tzw. "skradzionego pokolenia".
?