Wrocław: Prokuratura umorzyła sprawę okupacji biura Grzegorza Schetyny
[2009-10-02 16:26:43]
Prokuratura uznała prawo osób uprawnionych do swobodnego korzystania z obiektu i terenu, do którego mają one prawo, a w szczególności do mieszkań. Odmiennie jednak należy ocenić sytuację, gdy dobrem naruszonym przez działanie sprawcy jest prawo do dysponowania lokalem publicznym, a zwłaszcza Biurem Poselskim, które przeznaczone jest przede wszystkim do kontaktu posła z wyborcami. W takim przypadku naruszenie tego prawa, w szczególności przez przedstawicieli większej grupy społecznej, w tym związku zawodowego, nie może być uznane za karygodne - czytamy m.in. w uzasadnieniu decyzji. Prokurator prowadząca sprawę w dokumencie stwierdza ponad to wprost, że żadna szkoda w tym przypadku nie została wyrządzona. Jej zdaniem nie doszło do zniszczenia mienia, nie stosowano przemocy względem innych osób, ani też nie zostało zakłócone w sposób istotny samo funkcjonowanie biura poselskiego Grzegorza Schetyny. Prokurator pisze także, iż na korzyść związkowców przemawia także motyw, a więc chęć przedstawienia i złożenia na ręce posła postulatów ogólnospołecznych. WZZ "Sierpień 80" i Polska Partia Pracy wyrażają zadowolenie z faktu, iż Prokuratura Rejonowa we Wrocławiu w pełni podzieliła nasz punkt widzenia. Punkt widzenia, który pozwala obywatelom chodzić do opłacanych z pieniędzy publicznych biur parlamentarnych i żądać spotkań z posłami i senatorami bez obaw dotyczących konsekwencji prawnych. Mamy również nadzieje, że antyobywatelskie zachowanie Grzegorza Schetyny, notabene polityka partii politycznej o mylnej nazwie Platforma Obywatelska odpowiednio ocenią wyborcy w dniu wyborów - napisali w wydanym oświadczeniu Bogusław Ziętek, przewodniczący "Sierpnia 80" oraz Mariusz Olszewski, wiceprzewodniczący PPP. Działacze związkowi i partyjni przyszli do biura poselskiego Grzegorza Schetyny chcąc przekazać mu 21 nowych postulatów społecznych i rozmawiać na ten temat.Przedstawicielka wrocławskiego biura poselskiego skontaktowała się z Grzegorzem Schetyną, który kategorycznie odmówił spotkania ze związkowcami i polecił zawiadomienie policji, której z racji pełnionej funkcji ministra spraw wewnętrznych i administracji jest zwierzchnikiem. Przybyła na miejsce policja siłą usunęła przedstawicieli związku i przedstawiła im zarzut z art. 193 Kodeksu Karnego, tj. naruszenie miru domowego. Wcześniej prokuratury w Lublinie i Radomiu umorzyły postępowanie dotyczące wizyty związkowców "Sierpnia 80" i działaczy Polskiej Partii Pracy w biurach poselskich PO w tych miastach z podobnym uzasadnieniem. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
8 lutego:
1805 - Urodził się Louis Auguste Blanqui, francuski socjalista utopijny, działacz i rewolucjonista.
1858 - Urodził się Szymon Dickstein (Diksztajn), pseudonim Jan Młot, jeden z prekursorów polskiego ruchu socjalistycznego, działacz Wielkiego Proletariatu, popularyzator marksizmu, tłumacz pierwszego tomu „Kapitału”.
1894 - W Warszawie rozpoczął się II Zjazd PPS, który wybrał pierwsze kierownictwo partii, Centralny Komitet Robotniczy oraz postanowił wydawać pismo "Robotnik".
1905 - 3000 robotników strajkowało o w hucie Hantkego w Rakowie k. Częstochowy, domagając się m.in. 8-godzinnego dnia pracy i podwyżki płacy o 30%.
1919 - Wydano dekret uznający związki zawodowe za reprezentację ogółu pracowników.
1921 - Zmarł Piotr Kropotkin, rosyjski uczony i rewolucjonista, z racji arystokratycznego pochodzenia i znaczenia dla ruchu anarchistycznego przełomu wieków, zwany anarchistycznym księciem.
1924 - W Carson City w USA przeprowadzono pierwszą na świecie egzekucję w komorze gazowej.
1962 - Paryska policja zamordowała 9 związkowców z CGT uczestniczących w demonstracji przeciwko OAS i wojnie w Algierii.
1963 - Władze USA zakazały swoim obywatelom podróży na Kubę.
2008 - Partia Polska Lewica została zarejestrowana przez Sąd Okręgowy w Warszawie.
?