Warszawa: Eksmisja zablokowana

[2009-10-06 18:53:45]

6 października o godzinie 11.00 miało dojść do eksmisji do "pomieszczenia tymczasowego" (w rzeczywistości na bruk) rodziny z lokalu przy ul. Bolkowskiej 10 m 1 w Warszawie. Jednym z członków rodziny jest półtoraroczny Damian Kłobus. W uzasadnieniu wyroku sąd uznał, że dziecku nigdy nie przysługiwało żadne prawo do lokalu, w którym obecnie mieszka wraz z matką. Stwierdzono natomiast, że małoletni może mieszkać wraz z ojcem – policjantem mieszkającym u swoich rodziców.

W obronie lokatorów stanęła Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej, organizacja pozarządowa udzielająca bezpłatnej pomocy prawnej osobom poszkodowanym przez system, która po raz kolejny zorganizowała blokadę eksmisji. Na jej apel odpowiedzieli działacze i działaczki Nowej Lewicy, Młodych Socjalistów, Pracowniczej Demokracji, Lewicowej Alternatywy, oraz osoby związane z ruchem lokatorskim i lewicowym.

Obecność licznie zgromadzonych aktywistów oraz lokalnych mediów wywołała spore zdziwienie u podejmującego swoje czynności komornika. Mimo próśb z jego strony blokujący nie wpuścili go do środka, w zamian jednak wystawili mu z mieszkania stolik i krzesło jako zachętę do rozmowy. W imieniu rodziny głos zabrał jej pełnomocnik z KSS Piotr Ikonowicz, po którego słowach komornik postanowił odstąpić od wykonania wyroku.

Na tym sprawa jednak się nie kończy. Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej będzie nadal broniła rodziny małego Damianka, tym razem walcząc o jej prawo do dachu nad głową w sądzie.

Maciej Łapski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


23 czerwca:

1818 - W Krakowie odbył się uroczysty pogrzeb Tadeusza Kościuszki, przywódcy Insurekcji.

1905 - Bojowiec PPS Stefan Aleksander Okrzeja został skazany na karę śmierci.

1937 - Decyzją Sztabu Generalnego Hiszpańskiej Armii Ludowej utworzono 150 Brygadę Międzynarodową im. Jarosława Dąbrowskiego, przekształconą następnie w XIII Brygadę Międzynarodową.

1944 - 5 Brygada AK Z. Szendzielarza "Łupaszki" zabiła w zamieszkanej gł. przez Litwinów wsi Dubinki 27 cywilów, w tym kobiety i dzieci.

1949 - Otwarto dworzec kolejowy Warszawa Śródmieście.

1949 - Rozpoczęto budowę Nowej Huty.

1950 - Szwajcarskie Zgromadzenie Federalne odmówiło przyznania praw wyborczych kobietom.

1956 - W Egipcie kobiety uzyskały czynne i bierne prawa wyborcze.

1974 - Na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w RFN Polska, mająca już zapewniony awans do II rundy, pokonała w trzecim meczu grupowym Włochy 2:1.

1996 - Zmarł Andreas Papandreu, grecki polityk, przywódca socjaldemokratycznej partii PASOK. Stał na czele trzech rządów.

2013 - Opozycyjna lewicowa koalicja wygrała wybory parlamentarne w Albanii.

2016 - Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos i dowódca skrajnie lewicowej partyzantki FARC Timoleón Jiménez (Timoszenko) podpisali w Hawanie porozumienie kończące wojnę domową.


?
Lewica.pl na Facebooku