Warszawa: Protest NSZZ "Solidarność" przed Ministerstwem Zdrowia

[2009-11-05 09:19:25]

4 listopada przed Ministerstwem Zdrowia w Warszawie odbył się protest zorganizowany przez NSZZ "Solidarność" Regionu Śląsko-Dąbrowskiego. Wzięło w nim udział blisko 250 osób.

Manifestanci domagali się zwiększenia środków na świadczenia medyczne w planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia na 2010 r. oraz zapłaty szpitalom za tzw. nadwykonania. Według nich obecnie w szpitalach na terenie woj. śląskiego wykonywane są wyłącznie zabiegi ratujące życie, natomiast wszystkie planowe zostały wstrzymane z powodu braku środków.

Protestujący mieli ze sobą czarne flagi, a część z nich była ubrana w kostiumy z namalowanym szkieletem, na których był napis: "Czekam w kolejce do specjalisty". Związkowcy przynieśli także na kukłę pacjenta z trupią czaszką na noszach z napisem: "Zaufałem Ewie Kopacz".

W związku ze zbyt niskim finansowaniem świadczeń medycznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia podobna do Śląska sytuacja występuje także w szpitalach na terenie województw wielkopolskiego i małopolskiego oraz w części mazowieckiego.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


12 lutego:

1906 - We Lwowie rozpoczął swe obrady VIII Zjazd PPS, który zaaprobował taktykę lewicy partyjnej.

1921 - Urodził się Raniero Panzieri, włoski polityk, pisarz i teoretyk marksistowski, znany jako założyciel operaizmu.

1926 - Powstała lewicowa partia ludowa Stronnictwo Chłopskie; programowo zbliżona do PSL "Wyzwolenie"; prezes - Andrzej Waleron.

1970 - W izraelskim nalocie na zakłady metalowe koło Abu Zabal w Egipcie zginęło 70 osób.

1988 - Zmarł Witold Kula, historyk, w latach 1950–1986 profesor Uniwersytetu Warszawskiego, przedstawiciel polskiej szkoły historii społeczno-gospodarczej.

1989 - Zmarł Thomas Bernhard, austriacki pisarz i dramaturg, uważany za jednego z najwybitniejszych reprezentantów literatury niemieckojęzycznej.

2008 - W USA zakończył się 3-miesięczny strajk scenarzystów.


?
Lewica.pl na Facebooku